Në radhë për kimioterapi/ QSUT, pacientët pritën me orë të tëra pa masa antiCovid
11/08/2020 15:40

Vetëm 300 metra larg Infektivit, ku kurohen të prekurit me koronavirus ndodhet shërbimi onkologjik, ku që prej orëve të para të mëngjesit, qytetarë të shumtë, jo vetëm nga Tirana por edhe qytete të tjera të vendit presin të marrin shërbimin e nevojshëm, shërbim të cilin nuk e kanë marrë. Ata presin me radhë duke mos respektuar asnjë nga masat Covid e duke mos marrë asnjë përgjigje. “Jam nga Gjirokastra, jam nisur që në 5, në 8 isha këtu. Emrat s’po na i thërrasin u bë dy orë e ca unë rri këtu. Unë jam me rekomandim në 11 gusht duhet të jem këtu. Vdiqa do më bjerë të fikët. Asgjë nuk thonë. Prisni prisni prisni … kur t’u dojë qejfi!” “Unë jam nga Tirana po motra më erdhi nga Fieri që në 7:30 dhe këtyre në atë orë u ra ndërmend ta dezinfektonin onkologjikun se nuk kishin kohë. Jo kemi një me Covid-19, ata gënjejnë.”

Shuhet Goran Paskaljeviç/ Regjisori i bashkëprodhimit të parë shqiptaro-serb “Muajt e Mjaltit”
27/09 20:09
Top News – “Ja çfare më mungon…”Alesia Bami zbulon në “Dream Team”
27/09 19:55
E moshuara që pret turistë/ 73 vjecarja menaxhon prej vitesh bujtinën në qytetin e Gjirokastrës
27/09 19:52
Covid-19 dhe paragjykimi/ I telefonojnë natën 127-ës pasi duan që të mos marrin vesh fqinjët
27/09 19:41
Exclusive/ Grabitja e Rinasit, dilemat e hetimit, për policët dhe punonjësit e Aeroportit
27/09 19:34
Pallatet e reja në Tiranës/ Këshilli bashkiak i hap rrugën procesit.Veliaj:Edhe 10 parkingje publike
27/09 19:03
Festivali i muzikës Baroque/ Tingujt në në kishën e Shën Nikollës në Shelcan të Elbasanit
27/09 18:44
Top News – 137 të shëruar në 24 orë/ Covid, 106 të infektuar, 2 viktima
27/09 18:29
Shkodër, protestë për rrugën/ Kërkojnë përfundimin e investimit pasi aksidentet po marrin jetë
27/09 18:05
Restaurimi i kishës së Maligradit/ Një thesar historik në ishullin e Liqenit të Prespës
27/09 18:02
Top News – Dita botërore e turizmit/ Meta- sektori i keqmenaxhuar tek ne
27/09 17:48
Më pak aksidente, më shumë viktima/ Eksperti: Shoferit të aksidentit, testi i alkoolit në gjak
27/09 17:30
Top News – Greqi, pasaportat/ Ambasada shqiptare shkurton afatet
27/09 17:28
Protokolli për baret, restorantet e pishinat, lejohen nga 1 tetori.Klubet e natës dhe diskot mbyllur
27/09 17:09
Top News – Bilanci në Kosovë/ Tre viktima dhe 47 raste të reja
27/09 17:05
Top News – Lokalet, baret e pishinat/ Hapen dhe në ambiente të mbyllura
27/09 16:39
Top News – Lehtësimet për biznesin/Rama-pa taksa, TVSH e kontrolle
27/09 16:25
Top News – Mediu akuzon Ramën/ ‘Sabotoi zgjedhjet e lira’
27/09 15:47
Top News – Tiranë, Këshilli bashkiak/ Rindërtimi i pallateve, nis procesi
27/09 14:58
Protokollet e sigurisë për baret dhe restorantet, MSH: Nga 1 tetori hapen ambientet e brendshme
27/09 14:15