Moikom Zeqo në programin “ E diell 23 maj 2010”, Premierë, 15 Qershor 2020
15/06/2020 16:01

“Nostalgji”, rubrika më e re në kanalin e Top Channel Albania e cila do ju shoqërojë çdo të martë në orën 16:00, Premierë e ku do ju risjellim ndër vite prodhime të Top Channel. Moikom Zeqo një ndër zërat më të rëndësishëm të kulturës kombëtare, u nda sot nga jeta pas një sëmundje të rëndë, në një intervistë të thellë me gazetarit Adi Krasta në vitin 2010, flet dijen, pasionin për letërsinë, për kulturën shqiptare, për historiografinë shqiptare që vazhdon të mbetet në një nivel klientelist. Moikom Zeqo beson se shtetet e zhvilluara krijohen nga erudicioni dhe nga dija e thellë dhe është I bindur që universitetet e thella janë thelbi I njerëzimit. Për historinë e partive politike shqiptare pas vitit 1990, Moikom Zeqo deklaron se të gjitha partite politike shqiptare dolën nga Partia e Punës. Kurse për faktin që nuk është vlerësuar asnjëherë me një çmim, Moikom Zeqo pëdor një shprehje të Xhejms Xhojsit: “Shkrimtari I vërtetë nuk e merr vlerësimin kur është gjallë, por kur nuk jeton më”.

Arjola Demiri provokon me kërcim – Nostalgji
30/11 16:00
Arjola Demiri thashethemet për komshinjtë – Nostalgji
30/11 16:00
Arjola Demiri & Luana Vjollca – Nostalgji
30/11 16:00
Arjola Demiri imiton spikeren e lajmeve – Nostalgji
30/11 16:00
Ismail Qemali – Vlorajt e Flamurit – Nostalgji
29/11 15:32
Ismail Qemali: Pavarësinë ia kisha borxh Shqipërisë – Nostalgji
29/11 15:31
Ismail Qemali I përulur para Flamurit – Nostalgji
29/11 15:30
Sarah e Big Brother Albania Vip performon me maskë – Nostalgji
23/11 20:30
Sarah shpresoj të bëhem këngëtare – Nostalgji
23/11 20:30
Arbana Osmani me Jonida Shehun – Karriera ime në Top Channel – Nostalgji
23/11 16:00
Arbana Osmani – Big Brother programi im më I rëndësishëm – Nostalgji
23/11 16:00
Hueyda El Saied – Nostalgji
23/11 15:03
Sarah Berisha e Big Brother Vip, humbet sfidën e Bietës – Nostalgji
16/11 20:30
Fifi pi raki se nuk do të përgjigjet – para Big Brother Vip – Nostalgji
16/11 20:30
Përparim Rama jeta ime larg Prishtinës – Nostalgji
16/11 16:00
Kryetari I ri I Prishtinës Përparim Rama fitues i çmimevendërkombëtare – Nostalgji
15/11 16:09
Kryetari I ri I Prishtinës Përparim Rama tregon për familjen – Nostalgji
15/11 16:08
Përparim Rama: Kosova e Tirana trajektore të ndryshme në zhvilliminurban – Nostalgji
15/11 16:08
Arbana: Jam fansja e Fifit – para Big Brother Vip – Nostalgji
11/11 14:05
Fifi dhe Arbana bëjnë të lumtur Kristinën – Nostalgji
11/11 14:04