Mjekët që i mposhti Covidi/ Dje humbi jetën në Itali doktor Drini Dobi
10/12/2020 15:34

Humb jetën një tjetër mjek i njohur për shkak të Sars-Cov-2. Dr. Drini Dobi, i cili së fundmi drejtonte shërbimin neurovaskular apo shërbimin e strokut në QSUT, ishte prekur me Covid që prej datës 22 nëntor. Pasi u trajtua në shërbimin infektiv nga kolegët e tij ai doli nga spitali. Por gjendja e tij shëndetësore u përkeqësua dhe më pas u shtrua në një spital privat. Gjendja e tij shëndetësore sa erdhi e u përkeqësua aq sa familjarët dhe miq t tij të afërt këmbëngulën që Dr. Drini Dobui të transferohej për kurim më të specializuar në Itali. Miq të afërm e kolegë dhe shumë pacientë të cilët Drini i bëri miq, hapën një llogari bankare për të kontribuar për kurimin e tij në shtetin fqinjë. Ishin të shumta ata që u përgjigjën që donin që mjeku t’ia dilte ashtu sikurse ai këmbëngulte që pacientët e tij t’ia dilnin. Pak më vonë Ministria e Shëndetësisë deklaroi se ministria do të merrte përsipër kurimin e tij në Itali, por mesa duket qe shumë vonë kontributi i të gjithëve. Due e bërë që të humbnim një ndër mjekët më të mirë, që shkaktoi një dhimbje të madhe tek dy fëmijët e tij dhe bashkëshortja, tek kolegët dhe te ata që Drini i ndihmoi. Mjeku Besim Boci, ish mik që në bankat e shkollës. Drini ndonëse në moshë shumë të re është mjeku i 23 që humbim nga Covid. Sistemi shëndetësor po humb shumë në këtë pandemi

Edhe Lezha mbulohet nga mjegulla, krijohet vështirësi në qarkullim
26/02 22:53
Edhe Fieri mbulohet nga mjegulla, krijohet vështirësi në qarkullim
26/02 22:52
Top News – Atentat shqiptarit në mes të Athinës/ Merret peng taksia, por harrohet ‘prova’ kyçe
26/02 22:34
Top News – Deviral në Shqipëri/ Suplementi që ndihmon kundër covid 19
26/02 22:31
Durrësi mbulohet nga mjegulla, vështirësi në lëvizje
26/02 22:29
Top News – Një vit pas rastit të parë me covid 19/ Pandemia vazhdon, masa të reja per kakavijën
26/02 22:12
Mjegulla mbulon Durrësin
26/02 22:06
Top News – Fleta e votimit/ KQZ miraton përmasat, edhe në varësi të kandidatëve
26/02 20:14
“Deviral” në Shqipëri/ Suplementi që ju ndihmon në përballimin e situatës
26/02 19:50
Covax do na sjellë 14 mijë vaksina/ Manastirliu: Javën tjetër mbërrijnë vaksinat nga Pfizer
26/02 19:37
Top News – Rritet sërish numri i viktimave/ 916 të infektuar me covid, 625 të shtruar
26/02 18:36
Top News – Karriera e Forcave të Armatosura/ Presidenti Meta i kthen kuvendit ligjin
26/02 18:35
Top News – Qeveria t’i rimbursojë urgjent! Meta: Qytetarët në borxh nga kura e covid-it
26/02 18:21
Top News – Nuk përballojnë dot qiranë/ Ja 30 familjet që do të përfitojnë bonus
26/02 18:12
Top News – Punësimi i infermierëve të rinj/ Caktohen data e provimit për 2800 kandidatë
26/02 18:11
Top News – Bilanci i vaksinave anti covid/ Lajm i mirë për fillimin e muajit mars
26/02 18:07
Top News – Aksidenti fatal në Vlorë/ Furgoni përplas për vdekje 7 vjeçaren
26/02 17:14
Top News – Mosmbajtja e maskes ndëshkon sërish/ Policia gjobit 997 qytetarë që nuk zbatuan masat
26/02 17:14
Top News – Veliaj-PD po kopjon keq/ ‘Kanë në program ato që ne tashmë i kemi bërë’
26/02 16:56
Top News – Materniteti i ri i Beratit/ Manastirliu-do të jetë gati brenda vitit
26/02 16:43