Luljeta Bozo, kandidate e PS/ Rama fton inxhinieren e njohur të bëhet pjesë e listës së PS
05/03/2021 15:33

Krahas mjekes Najada Como, socialistët marrin në skuadrën e tyre të 25 Prillin edhe inxhinieren Luljeta Bozo, e cila u kthye në simbolin e përpjekjeve për të dalë nga tragjedia e tërmetit. Inxhinieria 77 vjeçare e ndërtimit falë ekspertizës, shumë shpejt me këshillat e saj u kthye në zërin e shpresës në ato ditë të errëta që po kalonte Shqipëria. U pa çdo ditë në terren duke parë dëmet dhe u ul në tryezën e komitetit të rindërtimit për të hartuar strategjinë e ecjes përpara. Për punën e deritanishme në këtë proces rindërtimi zonja Bozo dha këtë vlerësim. Por përse Edi Rama e do zonjën Bozo në skuadrën e tij? Partia Sociaiste e ka të kristalizuar tashmë listën e kandidatëve të saj dhe fjalën e fundit do ta thotë kryesia e cila do të mblidhet pasditen e 8 Marsit e për tja cuar KQZ-s emrat, vetëm pak minuta përpara skadimit të afatit.

Top News – Mjekimi që kushton 1 milion lekë/ Shëndetësia falas, por jo në spitalin ushtarak!
12/04 22:14
Top News – 3 vjet hetime për 143 kg kokainë/ Si u zbulua kompania me lidhje në Ekuador
12/04 21:22
Top News – Vendim i ri për kartat e pasaportat/ Afati i tërheqjes shtyhet deri në 1 shtator 2021
12/04 20:02
Top News – Covid 19, ulje drastike e shifrave/ 125 raste të reja dhe 4 viktima në 24 orë
12/04 20:01
Top News – 63 zyrtarët me ‘njollë të zezë’/ Del raporti për bashkëpunëtorët e sigurimit
12/04 19:59
Fluturim nga Kukësi më 18 prill/ Aeroporti i ri po tërheq linjat ajrore me kosto të ulëta
12/04 19:53
200 të rinjtë pastrojnë Komanin/ Nisma e emigrantes nga Belgjika bën bashkë të rinj nga Kosova dhe Shqipëria
12/04 19:52
GPS në pakot me kokainë/ Operacioni nuk ka përfunduar, në kërkim të porositësit të drogës nga Ekuadori
12/04 19:51
Bizneset hapur deri në ora 22.00/ Disa thonë se përkon me muajin e Ramazanit dhe s’ka ndryshim për ta
12/04 19:50
Hajdutë si shpërndarës picash/ Tre të rinjtë përfunduan në gjykatë për grabitje me dhunë, sulmuan një çift
12/04 19:48
Stop përmbytjeve nga Erzeni/ Deputetja ekonomi dhe Sako inspektuan punën për disa projekte
12/04 19:46
Elbasan, vaksinimi 65+/ Kontigjenti i vaksinave është i mjaftueshëm për këtë kategori
12/04 19:37
Dita e 89/ Pamjet/ Ja si duket spitali rajonal Memorial në Fier
12/04 19:13
Orikum/ Lëndë plasëse në derën e një personi
12/04 19:12
Top News – Detaje për maturën shtetërore/ Çifliku- provimet sipas formatit standart
12/04 17:48
Top News – Përloten socialistët/ Komisioni zhvillon mbledhjen pa Bashkim Finon
12/04 17:17
Top News – Denoncoi vjedhjen e fotos nga PD/ Fotoreporteri Babani-ndodh shpesh dhe nga mediat
12/04 16:07
Kontrolle të rrepta për qarkullimin e mjeteve në rrugë! 15 shoferë të arrestuar gjatë fundjavës
12/04 16:06
Britani hap restorantet/ Gjithçka ishte e mbyllur prej datës 6 janar. Dje vetëm 6 humbje jete
12/04 16:01
Fluturim nga Kukësi/ Aeroporti do të presë avionin e parë më udhëtarë që do të vijnë nga Londra
12/04 16:01