Luljeta Bozo i bashkohet PS/Rama:Mendoja që s’do e bindnim. Ndihmë e madhe për të na shkulur veshin!
05/03/2021 12:14

Pas mjekes Najada Çomo edhe inxhinierja Luljeta Bozo i është bashkuar skuadrës së PS në betejën e 25 prillit. Lajmin e bëri të ditur vetë kryeministri Edi Rama. Duke folur për ndihmën që Bozo ka dhënë për vendin pas tërmetit, Rama tha sa ajo do jetë një aset i vyer në skuadër. Rama: Dua që Luljeta Bozo të jetë këtu me mua dhe me Luljeta Bozon të mund të përcjell idenë e palëkundur timen se ne kemi bërë shumë por jo aq sa mjaftueshëm për të thënë: “O sa mirë”. Kjo vlen për punën që kemi bërë, për PS, për përpjekjen tonë për të qenë në çdo takim me ju. Sot jemi këtu për të bërë për gjithçka keni bërë për plagët që hapi tërmeti. Je njeriu i duhur në kohën e duhur. Ndihma jote ka vazhduar dhe ka qenë shumë e vyer në procesin e rindërtimit. Bozo: Unë do flas shkurt se inxhinierat flasin shkurt. U tronditëm të gjithë nga tërmeti se është dukuri shumë e rrezikshme, por ne nxorëm mësime nga kjo. Mua më vjen mirë që qeveria e mori veten shumë shpejt nuk mbeti njeri pa strehë e pa ushqim. Më vjen mirë që kemi konstatuar defekte në ndërtim , që ti rregullojmë më procesin e rindërtimit. Kemi pasur defekte në shtëpitë në fshat , se atje kemi dhe shtëpi të ndara. Tani ka filluar ndërtimi sipas rregullave. që mos të ndërtohet kuturu dhe të ikin lekët kot. Se njerëzit kujtojnë se kjo bëhet menjëherë, po çdo gjë ka kohën e vetë. Se njerëzit mendojnë dhe për fondet që i siguruam ato nuk vijnë menjëherë, dhe prandaj nis dhe më vonë ndërtimi, se me aq lekë sa ke do ndërtosh. Mund të ketë nevojë për një cik, meqë thonë që u vodhën fondet, kemi shifrat. Për rindërtimin, mund ta zhvillojmë në disa drejtime, po s’duhet të lëmë mënjanë zonat rurale, se ndryshe nuk ecet para. Kemi punë për të bërë, dhe kemin një aset të madhe si ato minerale dhe kemi detyrë ta menaxhojmë dhe ta shfrytëzojmë për një kohë sa më të gjatë. Truri e çon para shoqërinë.

Top Channel/ Basha: Rama e ka kuptuar humbjen. Kërkon të bëhesh pjesë e qeverisjes
16/04 19:46
Top Channel/ Rama:Jo ftesë për bashkëqeverisje/Kryeministri: Në tiranë synojmë 19 deri në 20 mandate
16/04 19:42
Top Channel/ Rama telefonon Nikollën: Meta ka hall mos i shpëton Luli nga zinxhirët
16/04 17:08
Top Channel/ Rama në Skrapar: Do të ngrija një gotë rakie për shëndetin e Ilir Metës
16/04 16:40
Top News – Veliaj i referohet ‘Top Story’/ Oerd Bylykbashi perfitoi kredi te bute nga Bashkia
16/04 16:19
Top Channel/ Veliaj: PS një familje! Kryebashkiaku në fushatë së bashku me ministren Gjonaj
16/04 15:16
Top Channel/ “Votoni PS më 25 prill”/ Fushata e kandidatëve socialistë të Durrësit
16/04 15:14
Top Channel/ Rama: Jo ftesë për bashkëqeverisje! Në Tiranë synojmë 19 deri në 20 mandate
16/04 15:11
Top News – Rama komenton ftesën për Bashën/ ‘Synojmë një politikë që t’i ngjajë shqiptarëve’
16/04 14:17
Top News – Basha pakt me fasoneritë/ Premton taksë të sheshte dhe rritje pagash
16/04 11:49
Top News – Kush na përfaqësoi në Kuvend!/ Deklarimet që nxorën zbuluar nivelin e deputetëve
16/04 11:10
Top Channel/ Basha marrëveshje me shoqatën e fasonëve: Ndryshim do të thotë taksë e sheshtë 9%
16/04 10:11
Top Channel/ Basha refuzon ftesën e Ramës, takimet me qytetarët: S’ka ndryshim pa u larguar ai
15/04 20:19
Top Channel/ Rama: Fitojmë në 25 prill. I gatshëm të bashkëpunoj me opozitën
15/04 19:49
Top Channel/ Basha në njësinë 11 në Tiranë: Brenda 2 viteve mbyllim procesin e legalizimit
15/04 19:20
Top Channel/ “Rrapush Xhaferri i veshur si dhëndër”, Rama nga Lezha: Luli kukull që kurdiset
15/04 19:10
Top Channel/ Veliaj: Më 25 prill për PS dhe Ramën. Llumi i OFL është bërë bashkë, kundër nesh
15/04 15:16
Top Channel/ Kandidatja Spahiu flet për projektin 80 milionë euro për monumentet e kulturës
15/04 15:14
Top Channel/ Basha: Në 100 ditë hapim bisedimet. Kreu i PD-së bisedon me zv. Presidentin e KE
15/04 15:13
Top Channel/ Rama: Gati të bashkëpunoj me Bashën, por duhet të ndahet nga Saliu dhe Iliri
15/04 15:11