LSI do votojë online/ Të shtunën konventa për zgjedhjet në strukturat drejtuese
19/11/2020 15:47

Lëvizja Socialiste për Integrim ka vendosur të rifreskojë mandatin e strukturave të saj drejtuese pak muaj para zgjedhjeve të 25 prillit. Të shtunën anëtarët e forcës së dytë më të madhe në opozitë janë ftuar të votojnë delegatët e Konventës Kombëtarë dhe kryetaren. Burime pranë LSI-së bëjnë me dije se Monika Kryemadhi do rikonfirmohet si kryetare për katër vitet e ardhshme, për shkak se ajo nuk gëzoi një mandat të plotë, por vijoi atë të Petrit Vasilit, i cili u dorëhoq në 2017-ën. “Ne sot iu bëjmë thirrje të gjithë anëtarëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim, të bëhen pjesë e këtij procesi në mënyrën që ata dëshirojnë”, tha Silva Caka. Për shkak të pandemisë do ketë dy mënyra votimi, fizikisht dhe online, përmes kompjuterit në adresën bashkohu.lsi.al apo aplikacionit LSI, i cili është i aksesueshëm në smartfonët Android. Të drejtën e votës do e kenë edhe anëtarët jashtë vendit. “Për të gjithë anëtarët që ndodhen jashtë Shqipërisë, gjithashtu edhe ata që e kanë pamundur që t’i drejtohen kutive të votimit për shkak të situatës së pandemisë ose pamundësisë së tyre, aplikacioni “Join LSI” ju vjen në ndihmë:, sqaroi Caka. Në këtë rast, anëtarëve të LSI-së, të cilët kanë kartë anëtarësie do i dërgohet me mesazh një username dhe password për të kryer procesin e votimit online përmes website-t apo aplikacionit Android. Pas logimit, anëtarëve do u shfaqet në ekran menuja “voto”, ku mund të zgjedhin delegatin e preferuar dhe të votojnë për kryetarin.

Top News-Pas tragjedisë së Himarës me Jonadën/Në vend të Kumbaros, Rama shkarkon zëvendësen e saj
09/08 19:08
Top News- Dosja që bën bashkë Berishën dhe Alibeajn/Demokratët kërkojnë shtimin e numrit të bashkive
09/08 16:00
Top Channel/ Kërkesat ekonomike të opozitës, Berisha: Uljen e taksës së naftës dhe biletë falas
08/08 15:27
Top News – Berisha paralajmëron revoltë!/ Publikon programin e emergjencës me disa kërkesa
08/08 14:55
Top Channel/ Zhurmë për “Ramën”, heshtje për vete. Grupimi i Berishës reagon për raportin e DASH
06/08 14:57
Top Channel/ Opozita për Çuçin, Meta sulmon ministrin e brendshëm
05/08 15:26
Top News-Berisha dhe Meta, politika e gushtit!/ Dy liderët në fushatë, apo taktikë për opozitarizëm?
05/08 12:50
Top News- Berisha akuzon Ramën për tradhti: Po inkurajon konfliktin në veriun e Kosovës
01/08 21:45
Top News – Që nga Begaj, Rama dhe të tjerët!/ Reagon politika në Shqipëri, pranon shtyrjen!
01/08 19:44
Top Channel/ “Qëndrimi për Kosovën nuk ndryshon”, Sancez deklaratë në Tiranë. Rama: Vuçiç mos t’i…
01/08 15:29
Top News – Ish-kandidati i LSI u akuzua se bleu vota / SPAK kërkon 1 vit burg për Etjon Jokën
29/07 16:49
Top News – Qeveria merr pushimet e verës/ Bëhet gati për përballjet e mëdha në shtator
29/07 16:17
Top News- Zyrtarët, pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit!/PS, kërkesë në kuvend për ndryshimin e ligjit
29/07 15:20
Top News – Aleanca Meta-Berisha për të rrëzuar Ramën/Ish-kryeministri flet për revoltën e fuqishme
29/07 15:16
Top Channel/ Meta: Mbrohem ligjërisht. Berisha gjen emrin e spiunit I.M dhe mbron Ilir Metën
29/07 15:15
Top Channel/ “Hakerat nuk prekën Mbrojtjen”,Peleshi:Pjesët e tjera janë në proces
29/07 15:09
Top News-Debati për politikanin spiun të Sigurimit / Replika mes Ballës dhe Vasilit për Ilir Metën
28/07 20:57
Top News-Nga veshja e kryeministrit, tek komunikimi i afërt me Ballukun. Çfarë ndodhi në Kuvend
28/07 20:36
Top News-Seanca e Jashtëzakonshme e Kuvendit/Votohen dekretet e Begajt për ndryshimet në qeveri
28/07 19:21
Top Channel/ “Fletorja zyrtare” në terr, faqja ku publikohen vendimet e qeverisë, jashtë funksionit
28/07 15:08