Londër, marshimi i shqiptarëve/ Mesazh diasporës për të kontribuar: Të reflektojmë për të ardhmen
21/09/2020 09:16

Një grup shqiptarësh u bënë bashkë në Londër dhe marshuan me flamujt kuqezi si një mesazh për të gjithë shqiptarët e diasporës, që sipas tyre kanë dëshirën dhe ambicien për të kontribuar për fatet e vendit. Organizatorët, një grup shoqatash të emigrantëve thonë se ka ardhur koha që diaspora të kontribuojë me ekspertët më të mirë për të sjellë ndryshimet në vend, për një Shqipëri sociale dhe të barabartë për të gjithë. ‘Asgjë nuk ndryshon, nëse nuk e ndryshojmë ne vetë dhe se ka ardhur koha për të reflektuar të gjithë si komb për të ardhmen, thanë organizatorët” Thirrja e tyre është “kombi në udhëkryq dhe se Shqipëria është e jona jo vetëm në 28 nëntor”. Ata apelojnë për të drejtat brenda dhe jashtë trevave shqiptare, të drejtën e votës së emigrantëve kudo që ndodhen dhe reformën në drejtësi ka ardhur koha që të reflektojmë të gjithë për të ardhmen e kombit, thanë organizatorët, që nuk mbajtën fjalime në këtë organizim në Londër.

Shqipja perjashtohet nga programi pas mesazheve te papershtatshme, qe percolli – Përputhen
24/10 09:37
Andi i pezmatuar për largimin e Shqipes nga Për’puthen – Përputhen
24/10 09:37
Hell’s Kitchen Albania, Sezoni 3, Episodi 4, 23 Tetor 2020
24/10 09:36
E paprecedentë: Tea largohet nga studio – Përputhen
23/10 10:25
Shqipes i mbyllet mikrofoni në studio… – Përputhen
23/10 10:25
Andi i “Për’puthen” flet për vajzën që puthi në foto – Shqipëria Live 22 Tetor 2020
23/10 10:25
Një surprizë anonime, vjen në studio për Shqipen – Përputhen
22/10 09:23
Tea është me serioze, ndërkohë Shqipe ti dukesh si 15 vjeç – Përputhen
22/10 09:23
Wake Up/ Rezart Veleshnja sqaron për herë të parë publikisht largimin nga “Shiko kush luan”
22/10 09:22
Jepet vendimi për Fjorelen, ja çfarë do të ndodhi me të në program! – Përputhen
21/10 10:01
Fjorela ka njohur dikë jashtë programit? – Përputhen
21/10 10:01
Unë nuk jam i shëmtuar, pse sillesh kështu! – Përputhen
21/10 10:01
Përqafime dhe puthje mes Anës e Fatjonit, a po nis një histori dashurie? – Përputhen
20/10 10:01
Diskutim i ashpër në prapaskenë mes Shqipes e Fatjonit – Përputhen
20/10 10:01
Tea akuzon Fatjonin, se ai flirton me të gjitha vajzat njësoj! – Përputhen
20/10 10:00
Portokalli, 18 Tetor 2020 – Çifti I Lumtur ( Arkitektja )
19/10 09:38
Portokalli, 18 Tetor 2020 – S.Show – Rama – Basha ( Rama vs Analistët vs Basha )
19/10 09:38
Maskat/ Moderatorja bën deklaratën e fortë: Olti Curri më ndau nga burri! “E Diell”, 18 Tetor 2020
19/10 09:38
Vrasje e përdhunime në Palasë/ I çarë në ballë, shikoni momentin kur hajduti kapet nga policia
18/10 09:03
Episodi i plotë, Shiko kush LUAN 4, 17 Tetor 2020, Entertainment Show
18/10 09:02