Lleshaj: Makina ime vetëm 49 mijë euro/ Ministri: Nëse kushton më shumë, jap dorëheqjen
17/09/2020 15:21

Deputeti opozitës Andi Përmeti, nga foltorja e parlamentit ka kërkuar shpjegime nga ministri punëve të brendshme Sandër Lleshaj, nëse kjo ministri kohët e fundit ka blerë një makinë tip BMW, me vlerë 100 mijë euro. Sipas deputetit të opozitës kjo makinë përdoret nga vetë ministri. Sandërll Lleshaj, ka pretenduar të kundërtën duke artikuluar se nëse vërtetohet pretendimi deputetit Përmeti ai largohet nga drejtimi kësaj ministrie. “Dhe unë po ju them me përgjegjësi të plotë që mjeti i blerë për llogari të ministrisë së brendshme nuk ka kushtuar 150.000 mijë euro, nuk ka kushtuar 100 milion por ka kushtuar vetëm 49.000 euro. Hajde blejë…Po hajde blejë ti. Ju sfidoj që të thonë kaq. Nëqoftëse ai mjet nuk ka kushtuar 49.000 euro unë jap dorëheqjen këtu. Nëse kë kushtuar 100 milion atëherë jepni ju dorëheqjen meqë e keni dhënë dorëheqjen.”

Edhe një javë për të mbyllur muajin e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit
25/10 20:07
Lulet më të veçanta/ Kopshti ndryshe i Dritan Gazhelit në Fushë Krujë
25/10 20:05
Varret e Selcës në Mokër/ Gërmimet e fundit arkeologjike janë bërë në vitin 1972
25/10 20:04
Plas arma në Vlorë! Policia: U qëllua në ajër, arrestuam autorin
25/10 19:56
Të hënën hapet “Covid 3”/ Do të transferohen pacientët që janë në gjendje të stabilizuar
25/10 19:39
Mbyllja e “Shqiponjës” që nga mesnata dhe devijimi i trafikut për 4 muajt në vijim
25/10 19:36
Libri i Albana Osmanit/ “Çika në betejë me Inteligjencën Artificiale”
25/10 18:59
Më mirë apo më keq në vitin 2045? 46% e shqiptarëve pesimistë për të ardhmen në anketën e OKB
25/10 18:55
Top News – 128 viktima dhe 21 mijë raste/ Ditë e zezë në Itali
25/10 18:48
Top News – Shifrat e Covid në 24 orët e fundit/ 4 viktima, 299 infektime
25/10 18:38
Veliaj në Zall Herr: “PS-ja është partia e fituesve; hallet e Zenit dhe Monës janë vilat
25/10 18:18
Tensionet në kulm/ Greqia, note proteste Ankarasë
25/10 17:20
Marrëveshja e detit/ Dendias: Për sa kohë ka vullnet, procesi nuk do të jetë problem
25/10 17:19
Rehabilitimi i pallateve/ Rama inspekton në Shijak dhe Durrës, në Manzë ndërtimin e shtëpive të reja
25/10 16:38
Top News – Bizneset në Kosovë/ Ekspertet-pak përkrahje në pandemi
25/10 16:30
Veliaj në Zall Herr:“PS-ja është partia e fituesve;hallet e Zenit dhe Monës janë vilat miliona euro”
25/10 16:25
Top News – Kontrollet mjekesore/ Kosovë, të rikthehen në kufi
25/10 16:24
Top News – Koronavirusi në Kosovë/ Dy viktima dhe 186 raste të reja
25/10 16:14
Top News – Manastirliu nga infektivi/ S’ka kolaps të sistemit shëndetesor
25/10 16:11
Top News – Nuk mbanin maska/ 688 gjoba, 13 të shoqeruar në 24 orë
25/10 16:09