Liqeni i Ohrit në listën e UNESCO-s
06/07/2019 07:00

Komiteti i Trashëgimisë Botërore në sesionin e 43-të të zhvilluar të premten në Baku të Azerbajxhanit miratoi me shumicë votash kërkesën e Shqipërisë për regjistrimin e pjesës shqiptare të Liqenit të Ohrit në Listën e Trashëgimisë Botërore që mbrohet nga UNESCO. Vendimi i pranimit është pohuar nga delegacioni shqiptar që po merr pjesë në këtë takim.

Edicioni Informativ, 28 Nëntor 2020, Ora 19:30
28/11 20:15
Michael Ngo: Unë jam çun Tirone/ Ish sulmuesi bardheblu tregon prapaskenat e largimit nga kampionët
28/11 19:51
Hudhra kundër covid/ Fermerët nisin të ndryshojnë kulturat bujqësore
28/11 19:49
Top News – Kulla më e lartë në botë/ Dubai, vishet me ngjyrat kuq e zi
28/11 19:29
Top News – Komisioni për Dick Marty/ Meta: Jo për Shqipërinë e Kosovën
28/11 19:22
Top News – Resortet e skive/ Evropë, nuk ka sezon këtë vit
28/11 18:38
Top News – Nuk ka ulje në Kosovë/ 14 viktima dhe 639 raste të reja
28/11 18:17
Top News – Covid, 16 viktima/ Në 24 orë, 545 raste të reja
28/11 18:14
Top News – Moti i keq… Sardenjë, viktima e të zhdukur
28/11 17:59
Top News – BE dhe Britania/ Përpjekje për një marrëveshje
28/11 17:58
Top News – Vaksina e Oksfordit/ Avantazhet ndaj rivaleve
28/11 17:57
Urimi i veçantë nga Dubai, ndërtesa më e lartë në botë vishet kuq e zi
28/11 17:51
Top News – Spitalet në Angli/ Vaksina antiCovid vjen për 10 ditë
28/11 16:38
Top News – ‘Studio 2054’/ Dua Lipa ‘rishpik’ koncertin
28/11 16:36
Top News – Festoi 30 vjetorin/ Rita Ora me album super-sexy
28/11 16:35
Top News – Vjenë, hoteli pa klientë/ Kohë pandemie, punonjësit nisin të shesin ëmbëlsira
28/11 16:32
Top News – Aeroporti i Frankfurtit, gati për transportin e vaksinës antiCovid
28/11 16:30
Top News – Makina me hidrogjen/ Në prag të revolucionit të gjelbër
28/11 16:29
Tirana në krizë dëmtimesh/ Bardheblutë udhëtojnë në Krujë, Partizani pret Skënderbeun
28/11 16:21
Festimet në pazarin e Korçës / Katër ditë pushimi, mbushen hotelet dhe bujtinat
28/11 16:18