Kukës, konflikti me minierën
31/10/2011 19:00

Pak dite pas protestes se organizuar nga nje grup banoresh te fshatit Mamëz te Kukesit kunder punimeve qe nje kompani e zhfrytezimit te mineraleve po ben ka reaguar kryetari komunes Kolsh Abedin Uruçi. Ai sqaron detajet e konfliktit te lindur.

Top Channel/ Rama në Marqinet: Gati kopshti për 85 fëmijë
30/07 12:33
Top Channel/ Nga 1 gushti vaksina për të gjithë.Një muaj vaksinim i hapur, me të gjitha llojet
30/07 12:30
Top Channel/ Edhe Korça e nxehtë.Temperaturat disa herë më të larta se mesatarja
30/07 12:28
Top Channel/Era ndihmon flakët, temperaturat mbeten ekstreme edhe në fundjavë
30/07 12:27
Top Channel/ Vlora e rrethuar nga flakët. Vatra zjarri në Karaburun, Orikum e Selenicë
30/07 12:16
Top Channel/ Fier, mbetjet në landfillin e ri. Bashkia po mbulon me inerte vatrat e zjarrit
30/07 12:12
Top Channel/ Shpërndante kokainë në qytetin e Vlorës, momenti kur 32-vjeçari shoqërohet nga policia
30/07 11:25
Top News-Ngjarje tragjike në Burrel/ Vritet aksidentalisht me armë zjarri një 13 vjeçar
30/07 11:24
Top News – Zjarri ‘pushton’ Karaburunin/Qindra hektarë shkrumbohen totalisht
30/07 11:11
Top News – Shkunden xhepat e të dypunësuarve/Miliona euro shtesë, rritet risku i informalitetit
30/07 11:09
Top News-Nuk heq dorë nga trafiku i drogës/ Sërish kokainë në kontenierët e ‘Alba Exotic Fruit’
30/07 10:55
Top Channel/ Situata kritike e zjarreve në Karaburun, shkrumbohen qindra hektarë pemë
30/07 10:09
Top Channel/ Subashi: Kjo fushë do të mbyllet, për 2 ditë situata do të jetë nën kontroll, reagon PD
30/07 02:55
Top Channel/ Kapet 7 kg kokainë,ngarkesa e 4 në kontenierët e kompanisë së bananeve brenda një muaji
30/07 02:52
Top Channel/Subashi flet për landfillin e Fierit dhe komentin e Koçit:S’është fundi i botës që të…
29/07 22:56
Top News-Kroacia ndihmon Shqipërinë/Dhuron edhe 20 mijë vaksina Astra-Zeneca
29/07 22:07
Top Channel/ Zona në plazhin e Durrësit pa energji elektrike, ankohen banorët: Ka rreth dy orë që…
29/07 21:54
Top News-Sërish kokainë në portin e Durrësit/U gjet në kontenierët e ‘Alba Exotic Fruits’
29/07 21:50
Top News-Flakët ‘pushtojnë’ Radhimën/ Rrezikohen banesat dhe bizneset e zonës
29/07 21:49
Top News-Gushti, muaji i vaksinimit masiv/Manastirliu thirrje studentëve- vaksinohuni
29/07 21:26