Kufiri me Greqinë i mbyllur/ Sot kalojnë vetëm këmbësorët, kamionët-frigorifer dhe rastet emergjente
24/11/2020 15:14

Në Kakavije lëvizja drejt Greqisë ishte minimale. Autoritetet e doganës greke njoftuan dje grevën 24 orëshe që niste sot në mëngjes dhe do të përfundojë në orën 7 të datës 25 çka pothuajse ndërpreu qarkullimin e mjeteve të transportit të mallrave. Njoftimi kishte parashikuar përjashtime për mjetet që transportonin ushqime që kërkojnë kushte frigoriferike apo ato që transportojnë kafshë të gjalla por deri në mesditë nuk pati asnjë mjet që kaloi traun e doganës. Nga ana tjetër policia kufitare punoi me ritëm normal por vetëm 50 persona u përpunuan pasi kaluan kufirin me këmbë. Bëhet fjalë për punëtorë sezonalë që paraqesin kontratat e tyre të punës si arsye për të kaluar kufirin, gjithashtu rastet e personave që udhëtojnë për arsye shëndetësore. Edhe sot ritestimi me teste të shpejta vijoi për të gjithë qytetarët pavarësisht disponimit të testeve covid negativ. Nga nesër Kakavija do ti rikthehet regjimit të kufizuar të qarkullimit ditor me 750 hyrje për ditë, regjim që po vazhdon përgjatë verës dhe vjeshtës. Pas mbylljes së Kapshticës, Kakavija mbetet e vetmja pikë kufitare që komunikon me Greqinë.

Top News – Rikthehen gjobëvënësit në Shkodër/ Rrëfimet e tregtarëve për Fiks Fare
18/01 22:15
Radhë të gjata në kontrollin e makinave në Durrës, qytetari: Kemi mbi 6 orë këtu, punohet shumë ngadalë
18/01 21:40
Top News – Vaksinat, marrëveshja me Pfizer/ Skenari sekret i Ramës dhe 3 aktet ‘pro’
18/01 21:21
Peticion online për rikthimin në auditorë/ Mblidhen mbi 6000 firma dhe dorëzohen në institucionet shtetërore
18/01 20:43
Top News – FBI në Shqipëri për hetime…! Me ligj SPAK heton korrupsionin e të huajve
18/01 20:20
Top News – PD cakton edhe 3 drejtues qarqesh/ Mziu ne Dibër, Marku në Lezhë, Spaho në Korçë
18/01 20:10
Meta për rrugën e Selenicës/ Fajëson qeverinë për heqjen dorë nga ndërtimi
18/01 19:58
Paratë, ndryshojnë ligjin e BKH/ Nuk është përcaktuar se sa do të paguhen “supërpolicët”
18/01 19:57
Pas ngricës vjen shiu/ Temperaturat do të rriten në ditët në vijim
18/01 19:49
I dehuri vrau 10-vjeçaren/ Arrestohet shoferi, iku nga vendi i aksidentit
18/01 19:47
Sondazhet e zgjedhjeve në TCH/ Televizioni kontratë me kompaninë IPSOS,mbuloi edhe zgjedhjet në SHBA
18/01 19:43
Marrëveshja me Pfizer për vaksinat/ Debate në parlament për kontratën që cilësohet sekrete
18/01 19:41
Top News – Bashkësia islame e Kosovës/ Deklaratë për vaksinën kundër covid 19
18/01 19:14
Top News – Shqipëria, vend me rrezik të lartë/ Në krye të listës për katastrofat natyrore
18/01 19:09
Top News – Covid, ulen infektimet ditore/ 4 humbje jete, 292 raste të reja në 24 orë
18/01 18:45
Top News – Të zhdukur pas asnjë gjurmë…! Dy raste botohen në fletoren zyrtare
18/01 18:44
Top News – KLSH dhe BKH bien dakord/ Hetime për korrupsionin e zyrtarëve
18/01 18:43
Top News – Thyen masat anti covid/ 1307 qytetarë u ndëshkuan vetëm në fundjavë
18/01 18:42
Top News – Gruaja filmohet në kamera/ I hodhi bashkëshortit helm në kafe
18/01 18:21
Top News – 13 vjeçarja e përdhunuar nga njerku/ Nëna bën deklaratën shokuese
18/01 18:19