KQZ e re! Top Channel zbulon 2 emrat e aplikantëve të parë
07/09/2020 12:42

Kryetari i kuvendit Gramoz Ruci i ka dërguar një shkresë të gjitha partive politike ku u kërkon të dërgojnë përfaqësues për komisionin e posaçëm parlamentar që do të shqyrtojë dhe përzgjedhë anëtarët e KQZ-s së re. Sakaq prej datës 29 Gusht 2020 kuvendi ka shpallur njoftimin duke ftuar të interesuarit të aplikojnë për vendet vakante në Komisioner Shtetëror të Zgjedhjeve, Nënkomisioner Shtetëror të Zgjedhjeve, 5 anëtarët të Komisionit Rregullator dhe 5 anëtarë të Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve. Në edicionin e lajmeve të orës 12:00 në Top Channel gazetari Muhamed Veliu raportoi se deri më tani kanë aplikuar vetëm dy persona. Ata janë: Naim Mëçalla për të 4 pozicionet e organeve të reja të KQZ. Ndërsa Redinela Beqiraj për Komisionin e Ankimimit. Top Channel ka mësuar po ashtu se për vendet vakante në KQZ të re do të futen në garë edhe ish kryetarja e KQZ Lefteri Lleshi e cila do të dorëzojë dokumentacionin në ditët në vazhdim.

Hetim dhëndrit të Berishës/Balla akuzon për aferë korruptive me privatizimin e Kompleksit Partizani
27/10 15:22
“LSI, përgjegjësi për inceneratorët”/ Ish ministri Manjani, replike më kryetaren e LSI
27/10 15:20
Basha: Partitë i krijon Rama/ Reagimi i kryetarit të PD edhe për forcat që po krijohen nga e djathta
27/10 15:19
Top News – Votimi i Kodit Zgjedhor/ Rama-nuk ka kohë për ‘Venecia’
27/10 14:57
Top News – Basha, sërish për Covid/ ‘Ministria fsheh shifrat e vdekjeve’
27/10 14:26
Top News – Komenti i Varhleyi-it/ Basha- Europa po flet qartë!
27/10 14:25
Kthimi në Kuvend i Kodit Zgjedhor/ Komisioni i Ligjeve shqyrton dekretin e Presidentit Meta
27/10 12:58
Top News – Rama me gjeneralin Abass/‘Riatdhesimi do të vijojë më tej’
27/10 11:41
Top News – Zgjedhjet e 25 prillit/ Kryemadhi komenton Kodin Zgjedhor
27/10 11:13
Top News – Kodi i ri Zgjedhor/ Diskutohet në komisionin e ligjeve
27/10 10:47
Rama: Kodi votohet pa ndryshime/ Presidenti shpjegon pyetjet që i bëri komisionit të Venecias
26/10 15:20
Top News – ‘Kriza politike dhe nënshtetësitë’/ Meta, kodi në Venecia
26/10 15:18
Top News – Rama kundër, Basha pro/ Deklarata e Varhelyi-it për Venecian
26/10 15:12
Top News – Basha akuzon Ramën dhe qevërinë/ Vala e dytë e covid
26/10 15:09
Top News – Rama i kthen përgjigje presidentit/ Kodi i ri zgjedhor
26/10 14:39
Top News – Hapja e spitaleve covid/ Rama-të përgatitur për çdo skenar
26/10 14:19
Top News – Kodi i ri Zgjedhor/ Rama i kthen përgjigje presidentit
26/10 12:59
Top News – Rama për opozitën/ Bllokuan për 3 vite Unazën e Madhe
26/10 11:29
Top News – Bardhi fajëson qeverinë/ Vdekja e 53-vjeçarit nga Ndroqi
26/10 11:18
Rehabilitimi i pallateve/ Rama inspekton në Shijak dhe Durrës, në Manzë ndërtimin e shtëpive të reja
25/10 16:38