Kosovë, myftiu Tërnava apel besimtarëve/ Vaksinat nuk e prishin agjërimin!
12/04/2021 15:20

Kryetari i bashkësisë islame të Kosovës, një pjesë të mesazhit të tij me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit, ia kushtoi pandemisë. Ai i bëri thirrje besimtarëve të respektojnë masat anti-Covid. Tërnava tha se gjatë këtij muaji të shenjtë, besimtarët duhet të bëjnë më të mirën e mundshme me adhurim, lutje, namaz, e solidaritet. Më herët sakaq, ai ishte përpjekur të davaristë shqetësimet lidhur me vaksinat, duke siguruar se ato nuk e prishin agjërimin. Tërnava po kështu shpjegoi se të infektuarit me Covid-19 nuk kanë të detyruar të agjerojnë.

Top Channel/ Kapen 400 kg kokainë në Kosovë, droga zbarkoi në Durrës dhe u ndoq deri në Lipjan
18/05 02:22
Top News – Operacioni ku u sekuestruan 400 kg kokainë/ Autoritetet e Kosovës dhe SPAK japin detaje
18/05 00:38
Top News – Hajdari: MSA brenda këtij mandati/ Kosovë, kuvendi njihet me programin e qeverisë Kurti
17/05 22:58
Top Channel/ Lumezi: Vlera e 400 kg kokainë të sekuestruara arrin 20 mln euro
17/05 22:52
Top Channel/ Mehmeti: Janë arrestuar 7 persona, shtetas të Republikës së Kosovës
17/05 22:51
Top Channel/ Zemaj në Kuvend: Nuk ka plan sa persona do të vaksinohen!
17/05 22:49
Top Channel/ Kosovë, Vitia: Deri në fund të vitit vaksinimi do mbulojë 60% të qytetarëve
17/05 22:48
Top Channel/ Kosovë, protesta kundër abuzimit seksual në shkolla
17/05 22:47
Top Channel/ Tahiri në Kuvend: Projekti i BKH ka qenë projekt i PDK-së
17/05 22:47
Top Channel/ 400 kg kokainë në Kosovë, Llugaliu: Është konstatuar se 9 zyrtarë doganorë janë…
17/05 22:44
Top Channel/ Kurti: Zgjidhja e çështjeve të hapura me Serbinë do bëhet përmes dialogut parimor
17/05 22:44
Top Channel/ Kurti padi ndaj Serbisë për gjenocid të kryer në Kosovë
17/05 22:43
Top Channel/ Kurti: Kosova, imunizimi i 60% të popullatës deri në fund të 2021
17/05 22:42
Top Channel/ Kurti në Kuvend: BE ka kërkuar shumë nga ne, koha që ne të kërkojmë nga BE
17/05 22:41
Top Channel/ Gashi: Haxhiu që dikur bërtiste ka kuptuar që ka institucione të besueshme në Kosovë
17/05 22:40
Top Channel/’Qeveria Kurti’/Haxhiu: Qeverisja e PDK s’ka qenë e interesuar të luftojë korrupsionin
17/05 22:38
Top Channel/ Hamza: Qeveria Kurti ka planifikuar rritje të borxhit publik
17/05 22:36
Top News – Autostradat në Kosovë/ Përse vazhdojnë të jenë pa pagesë…
17/05 15:27
Top Channel/ Protestë në Kosovë kundër abuzimit seksual në shkolla
17/05 14:41
Top Channel/ Kurti prezanton programin qeverisës, opozita: “sipërfaqësor, s`ka plan veprimi”
17/05 14:37