Kokainë, kanabis, ekstazi dhe LCD/ Policia ‘u prish’ pazarin, arrestohen tre të rinjtë
15/12/2020 10:40

Tiranë – Tre persona janë vënë në prangat e policisë për shkak se akuzohen për posedim të lëndëve narkotike. Sipas policisë të arrestuarit janë E. L., 36 vjeç dhe A. S., 25 vjeç, pasi në fshatin Shëngjergj, shtetasi A. S. është kapur në flagrancë duke i shitur rreth 7 kg lëndë narkotike kanabis shtetasit E. L. Sekuestrohen rreth 7 kg kanabis, lëndë narkotike ekztazi, LCD, kokainë, peshore elektronike dhe 1 aparat celular. Njoftimi i policisë: Finalizohet operacioni policor i koduar “Bashkëpunimi”. Goditen dy raste të veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes së lëndëve narkotike. Vihen në pranga 3 shtetas. Sekuestrohen rreth 7 kg kanabis, lëndë narkotike ekztazi, LCD, kokainë, peshore elektronike dhe 1 aparat celular. Në zbatim të planit të masave të hartuar nga Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë, për kontrollin e të gjithë territorit, me qëllim evidentimin dhe kapjen e personave që qarkullojnë me lëndë narkotike, merren me shpërndarjen e tyre apo i mbajnë ato në banesë, u organizua dhe u finalizua operacioni i koduar “Bashkëpunimi”, si rezultat i të cilit u goditën 2 raste të shpërndarjes së lëndëve narkotike në vende të ndryshme, konkretisht: Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve: E. L., 36 vjeç dhe A. S., 25 vjeç, pasi në fshatin Shëngjergj, shtetasi A. S. është kapur në flagrancë duke i shitur rreth 7 kg lëndë narkotike kanabis shtetasit E. L. Ndërkohë, nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 2, në bashkëpunim me specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit L. XH., 33 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik dhe në banesën e tij u gjetën droga të ndryshme sintetike (Ektazi, LCD), si dhe lëndë narkotike kokainë dhe kanabis, të cilat u sekuestruan së bashku me një peshore elektronike dhe 1 aparat celular. Materialet iu dërguan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

“Këpucët e kuqe”/ Në teatrin e Durrësit, 8 rrëfime nga gratë e dhunuara
08/03 13:01
Shtigjet në harta digjitale/ Studentët në Gjirokastër do t’i përdorin për vizitorët
08/03 12:24
Nuk respektuan masat anticovid, 2511 qytetarë ndëshkohen me gjobë
08/03 12:15
Berat, humb jetën nga zjarri një 61 vjeçar, nuk dihet ende gjë për të birin
08/03 11:29
Zjarri në Berat/ Momenti kur nxirret një nga viktimat
08/03 10:11
Zjarri në Berat/ Konfirmohet viktima e parë. I afërmi: Kur erdhëm gjithçka ishte në flakë
08/03 09:39
Top News – Surprizon 64 vjecarja nga Fieri/ ‘Për’puthen 40’, prezantohen 4 pjesëmarrëse
07/03 22:26
Top News – Veliaj në Rrogozhinë/ Grida ‘harron’ disfatën në Tiranë dhe Durrës
07/03 21:54
Tornitori më i vjetër i Fierit/ Edhe pse ka 10 vite që ka dalë në pension, vijon të punojë
07/03 20:02
Fermerët e Lushnjës s’shqetësohen për tregun, mbjellin shalqi sipas rregullave të BE
07/03 19:52
Abuzimi me mikrokreditë/ Ekspertët kërkojnë edhe hetim për institucionet jo-banka
07/03 19:50
Policia bllokon 300 patenta/ Që nga 10 shkurti janë gjobitur 20 mijë qytetarë pa maska
07/03 19:44
Top News – Ende i lartë numri i të infektuarve/ Më i riu, 35 vjec, shënohen 21 viktima nga covid
07/03 19:35
7 marsi ndryshe/ Festa e mësuesit, ditë të diele dhe në kohë pandemie
07/03 18:39
Rama le dritaren e hapur për vaksinat ruse dhe kineze: Po e shqyrton edhe BE
07/03 18:38
Balla flet nga Elbasani: Në mandatin e ri do të vijojmë investimet në infrastrukturën arsimore
07/03 17:51
Kushi: Profesioni i mësuesit është në majën e piramidës së profesioneve më fisnike
07/03 16:32
Top News – Ngre siparin `galeria moderne`/‘Artkand’, emisioni më i ri në Top Channel
07/03 15:53
Top News – Surpriza, Ponari moderatorja e re/ Sezoni i ri i Portokallisë nis me ndryshime
07/03 15:27
Top News – Nuk do e besoni çfarë bën shqiptari/ Vjedh ekskavator në Itali, kapet nga policia
07/03 13:57