Kapet banda që terrorizoi Pogradecin/ Qëlluan me breshëri mbi hotelin plot me pushues në Tushemisht
13/08/2020 09:14

Mbi këtë hotel në Tushemisht të Pogradecit vetëm në një javë u kryen dy atentate. I pari në datën 1 gusht ku atentatorët tentuan të qëllonin djalin e pronarit të hotelit, Jetmir Muçollarit por iu bllokua arma kallashnikov. Kamerat e sigurisë kanë regjistruar momentin e sulmit. Ndërsa atentati i dytë ndodhi në datën 8 ku ndaj hotelit me dhjetra pushues dhe makinave në parkim u lëshuan 100 plumba kallashnikovi. I pari që u arrestua si i dyshuar për këtë ngjarje është Mariglen Topuzi, për të cilin gjykata e Pogradecit të martën dha masën e sigurisë arrest në burg për 30 dite. Avokati i tij, Nevzat Tarelli mbas seancës u shpeh se për klientin e tij nuk ka prova që ai të jetë përshirë në asnjë nga ngjarjet e ditëve të fundit. “ Kam pamje filmike ku tregojnë që ai ka qenë në shtëpi në momentin kur ka ndodhur ngjarja dhe deri ku policia ka shkuar për ta shoqëruar”, thotë avokati.

Kush je ti që i gjykon? Plas debati mes Megi Pojanit dhe Ervin Kurtit “E Diell”, 27 Shtator 2020
28/09 09:21
Çfarë po ndodh? Pa filluar gara konkurrentja kërcënon kolegët në Beauty “E Diell”, 27 Shtator 2020
28/09 09:21
Kush fshihet pas maskës? Ja VIP-at shqiptarë që “çmendën” jurinë, Maskat “E Diell”, 27 Shator 2020
28/09 09:21
Episodi i plotë: Shiko kush LUAN 4, 26 Shtator 2020, Entertainment Show
27/09 15:19
Në Bushtricë dhe Çajë të Kukësit, ku nga malet buron tradita e malësorit – Fshatrat e Shqipërisë
27/09 09:06
Ndaje ose Haje, Shiko kush LUAN 4, 26 Shtator 2020, Entertainment Show
27/09 09:05
Vajzat e sezonit të 1 përballen me vajzat e sezonit të 2 të Përputhen
26/09 09:08
Ina Kollçaku: Vajzat nuk na përshëndetën kur erdhëm
26/09 09:08
Vajzat debatojnë në lidhje me faktin nëse duhet apo jo të ngrenë zërin
26/09 09:07
9 vite ka tatuazh në gjoks, emrin e ish të dashurës, debate në studio
25/09 10:12
Përsëritet gabimi, çfarë të dashurish ke pasur në të shkuarën
25/09 10:11
Edicioni Informativ, 24 Shtator 2020, Ora 19:30
25/09 10:11
Çfarë ndodhi në takimin e shumë pritur mes Teas dhe Andit
24/09 09:12
Takimi i plotë bruto i Shqipës me Mevlanin
24/09 09:11
Nuk do dilja asnjëherë me një vajzë të shëndoshë, pse ndryshoi mendim Andi?
24/09 09:11
Shembet trekëndëshi i parë i dashurisë në program, ja çfarë ndodhi…
23/09 09:57
Shqipja braktis në takim Mevlanin, e cila pasohet me përplasje në studio
23/09 09:57
Degjeron në ofendime personale debati mes Anës dhe Mevlanit
23/09 09:57
“Do ju mbyll gojën hijenave”, kaq mjaftoi, që djemtë të shpërthejnë kundër Marisit…
22/09 08:57
Dukesh si çakall i ndyrë; Më kërko të falur tani, debati i ashpër në studio
22/09 08:57