Kampionati i provincës! Beniada Nishani feston për Erzenin – Procesi Sportiv, 12 Shtator 2022
13/09/2022 00:01

Programi "Procesi Sportiv" vjen çdo të hënë në ekranin tuaj me një show të jashtëzakonshëm sportiv, Proces, analizë, debat, opinion, reagime dhe gjithçka tjetër nga bota e madhe dhe e larmishme e sportit. Por mbi të gjitha, pasqyrimi i evenimenteve sportive brenda dhe jashtë vendit... Të ftuar: specialistët më të mirë, gazetarët më të njohur, të ftuar të ndryshëm, rubrika të reja. Kuriozitet, informacionet më të fundit nga futbolli shqiptar dhe ai evropian. Debat mbi rezultatet e ndeshjeve të kësaj jave. Kampionati shqiptar dhe ai i huaj. Rezultatet e ndeshjeve. Kampionati anglez, italian, gjerman, spanjoll dhe ai francez. Të papritura, komente, reagime... për një pasqyrim sa më të këndshëm të fundjavës sportive. Autor: Glenti Nallbani Moderatorë: Edi Manushi dhe Alesia Bami

Tirana e Partizani dorë për dore. Botërori, parshikimet për fituesin-Procesi Sportiv, 14 Nëntor 2022
15/11 00:01
Gabimi flagrant, Partizanit ju mohua një penallti – Procesi Sportiv, 14 Nëntor 2022
15/11 00:00
Parashikimet për botërorin, ja kush qëndron i pari – Procesi Sportiv, 14 Nëntor 2022
15/11 00:00
Derbi në krye, Jupi: Ja pse Tirana jep më shumë garanci – Procesi Sportiv, 14 Nëntor 2022
15/11 00:00
3 penallti në Dibër, Korabi shkund Skënderbeun – Procesi Sportiv, 14 Nëntor 2022
15/11 00:00
Dokumentar | Toka e Heronjve – KB Trepça dhe dashuria e Mitrovicës – Procesi Sportiv
15/11 00:00
Fotot hot! Manushi ngatërron emrin e tifozes së Vllaznisë – Procesi Sportiv, 14 Nëntor 2022
15/11 00:00
Xhevahir Sukaj: Nuk ka tifoz që sulmon Vllazninë – Procesi Sportiv, 14 Nëntor 2022
15/11 00:00
Vllaznia dhe protestat, dy dashuritë e Ada Dedës – Procesi Sportiv, 14 Nëntor 2022
15/11 00:00
Goli i Skukës që habiti stadiumin, “Ishte gabim…” – Procesi Sportiv, 14 Nëntor 2022
15/11 00:00
Sukaj tregon eksperiencën në Qatar, “Ka shqiptarë që…” – Procesi Sportiv, 14 Nëntor 2022
15/11 00:00
Erjola Doçi mesazh për çunat e Kukësit – Procesi Sportiv, 14 Nëntor 2022
15/11 00:00
Partizani inaguron stadiumin e ri, 2 gola sjellin fitoren dhe… – Procesi Sportiv, 14 Nëntor 2022
15/11 00:00
Tifozi futet në fushë me… Ja fati i yjeve të europë – Procesi Sportiv, 7 Nëntor 2022
08/11 00:01
Debati për Vllazninë, presidenti u mor me kundërshtarët – Procesi Sportiv, 7 Nëntor 2022
08/11 00:00
Trembet stadiumi, tifozi në fushë, futi dorën për të nxjerrë… – Procesi Sportiv, 7 Nëntor 2022
08/11 00:00
Partizani duhet të fitonte 3-0, ja gabimet e të kuqve – Procesi Sportiv, 7 Nëntor 2022
08/11 00:00
Ndërhyrja horror ndaj Xhixhës, “Më bëhet mishi…” – Procesi Sportiv, 7 Nëntor 2022
08/11 00:00
Sherri masiv në mes të tribunës në Lushnje, preken edhe femrat – Procesi Sportiv, 7 Nëntor 2022
08/11 00:00
Sinemati me Radio Iliria, kujtohet goli në zërin e Vladimir Grillos – Procesi Sportiv, 7 Nëntor 2022
08/11 00:00