Ishte me shpejtësi!/ Furgon përplas dy pensionistët, dhe më pas del nga rruga e përmbyset
21/09/2020 10:15

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm ne aksin nacional Urë Vajgurore-Lushnje,në fshatin Poshnje. Një furgon mallrash,që udhëtonte në drejtim të Beratit, ka përplasur 2 pensionistë me biçikletë dhe më pas ka dalë nga rruga dhe është përmbysur në krahun e kundërt të lëvizjes. Pensionistët e plagosur rëndë janë banor të fshatrave përreth,që çdo ditë tregtojnë qumësht në qytet,ndërkohë që edhe drejtuesi i furgonit me targa AA 374 NT,është plagosur lehtë pas përmbysjes së mjetit në rrugë. plagosurit Sotir Avrami,68-vjeç dhe Spiro Veshi,63-vjeç, janë transportuar në gjendje të rëndë drejt Spitalit Rajonal të Beratit, ku sipas mjekëve gjendja e tyre është kritike. Në vendngjarje kanë shkuar forcat e policisë rrugore të DPV Berat,që po kqyrin vensin e aksidentit dhe po punojnë për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Policët e papaguar/ Dietat nuk jepen që prej janarit, 250 mijë lekë borxh çdo polici
27/10 12:26
Hapet spitali Covid 3/ Do trajtohen të sëmurët në gjendje më të lehtë
27/10 12:23
Prodhimi i vajrave aromatikë/ Bashkëpunim shqiptaro-grek në Gjirokastër
27/10 12:22
Një vit pa shtëpi/ Dy tërmetet rrënuan strehën e familjes Gjini
27/10 12:20
Nisen fëmijët nga Siria/ Në ora 13:30 mbërrijnë në Rinas
27/10 12:15
Top News – Vrasje makabër në Greqi/ Një shqiptar dyshohet si autor
27/10 11:57
Top News – Padi penale për BKH/ 7 oficerë akuzojnë komisionin
27/10 11:54
Top News – Abuzimi 1.5 mln dollarë/ Në pranga kreu i hidrokarbureve
27/10 11:08
Top News – Itali, 5 muaj në kërkim/ Arrestohen dy shqiptarët e krimit
27/10 11:01
Top News – Rama publikon ‘The Lancet’/ PD-çështje kinemaje, jo realiteti
27/10 10:37
Top News – Fotot e operacionit/ Shpëtimi i 5 shqiptarëve në Siri
27/10 10:18
4 fëmijët e parë kthehen nga Siria/ Rama: Ky operacion i hap rrugën fazës tjetër
27/10 09:23
Top News – PD: Qëndrimi për kodin/ Rama ka frikë komisionin e Venecias
26/10 22:11
Top News – Viti i ri akademik/ Ministrja Kushi takon rektorët
26/10 22:10
Top News – Pas largimit nga Al Hol/ 4 fëmijët shqiptarë në Bejrut
26/10 20:21
Katër fëmijët e parë kthehen nga Siria/ Rama: Ky operacion i hap rrugën fazës tjetër
26/10 20:16
Rama, Liban: Me zemër të ngrirë deri në momentin e fundit! Presim sinjalin për të marrë & të tjerët
26/10 20:07
Artikulli i bujshëm i “Independent”: Berisha tentoi të shiste rërën e bregdetit shqiptar kur Italia ishte ‘e uritur
26/10 19:43
Operacioni në Siri/ Flet konsulli i Shqipërisë në Liban & shefi i anti-terrorit Gledis Nano
26/10 19:35
Rama: Do bëhen disa operacione/“Iu hap rruga fazës tjetër. Presim sinjalin për të marrë & të tjerët”
26/10 19:32