“Ishte fqinj problematik”/ Flasin një ditë pas ngjarjes banorët ne Elbasan
25/09/2020 12:12

Një ditë pas ngjarjes së rëndë në lagjen 11 nëntori në Elbasan duket se ka rënë qetesia. Vetëm shenjat e plumbave nëpër ndërtesa flasin për atë që për pak u kthye në tragjedi. Duket se 71 vjeçari Lefter Zhidru ishte thuajse i panjohur për banorët e kesaj zone. Edhe ata që e njihnin e cilësonin si problematik. Por për policinë dhe struktura të tjera shteterore 71 vjeçari nuk ishte i panjohur. Disa herë ai ishte thirrur në polici për shkak të konflikteve me fqinjët dhe po kaq herë për shkak të konflikteve me bashkëshortet. 71 vjecari ishte i martuar 3 here dhe me secilën martese kishte nga një femije. Më e vogla 14 vjeçe. Ndërkohë gruaja e tretë e tij, një ditë pas ngjarjes është shprehur e revoltuar ndaj mediave, duke “thënë se do jepni llogari”. Sot në këtë banesë janë hapur dyert e mortit ndërsa një ditë më parë një i moshuar pikërisht nga këto dritare mbajti për 5 orë me shkëmbim zjarri forcat RENEA dhe gjithë policinë e shtetit ndërsa dy të rinj kalimtar të rastit mbetën të plagosur.

Top News – Sindikata Ndërkombëtare/ Letër Ramës pënaftëtarët në Ballsh
24/10 22:06
Top News – 75-vjetori i OKB-së/ Meta: Gurthemeli i bashkëpunimit
24/10 20:19
Top News – Pandemia na la pa punë/ Basha publikon videon e tregtarit
24/10 19:54
Top News – Si devijohet kalimi/ Punimet për unazën e madhe
24/10 19:53
Veliaj: PD, si Big Brother/ Komenton zgjedhjen e kandidateve: Po ndjekin politikën e përjashtimit
24/10 19:35
Top News – Investimet e BE-së/ Rama takim me homologun slloven
24/10 19:34
Si u bë milioner dhëndri i Berishës/ Skema që drejtoi për privatizimin tokës së kompleksit Partizani
24/10 19:32
Top News – 4 humbje jete në 24 orë/ 302 raste të reja të infektuar
24/10 18:08
Top News – Parkimet e gabuara/ 135 gjoba në rrugën e Kavajës
24/10 16:26
Top News – Mbajtja e maskës kudo/ Task Forca këshillon qytetarët
24/10 16:18
Top News – E kaloi rëndë covidin/ Mesazhi sensibilizues i Silva Binos
24/10 16:12
Gjurmë Shqiptare sonte
24/10 16:01
Riparohen pallatet e dëmtuara/ Në Durrës nis ndërhyrja në hapësirat e përbashkëta
24/10 15:54
Plehrat mbuluan liqenin e Komanit/ Mbeturinat bëhen problem edhe për hidrocentralin
24/10 15:52
Në shtator u shtuan aksidentet/ 16 aksidente dhe 4 viktima më shumë se shtatorin e 2019-ës
24/10 15:48
Një vit në luftë me tumorin/ Historia e gruas nga Lezha, e prekur prej kancerit të gjirit
24/10 15:46
Rindërtimi, 218 milionë euro/ Përcaktohet fondi në buxhetin e shtetit për vitin 2021
24/10 15:40
Zbatimi i masave anticovid/ Policia vendos 690 gjoba në 24 orët e fundit
24/10 15:38
Skandali/ Kacifas kujtohet si Hero… Prifti i Bularatit: U sakrifikua për të na hapur sytë
24/10 15:36
SPAK shpëton policët e kufirit/ U kapën në Durrës me euro në xhepa. Policia i akuzoi për ryshfete
24/10 15:34