“Ikëm nga LSI, na tradhëtoi”/120 anëtarë të LSI-së në lagjen Kombinat, kalojnë me Partinë Socialiste
10/02/2021 15:28

Albert Musollari është një ndër 120 anëtarët e Lëvizjes Socialiste për Integrim në zonën e Kombinatit, i cili ka vendosur të largohet nga kjo parti për të shkuar drejt Partisë Socialiste. “Kam qenë anëtar nga viti 2013 me LSI. Kur lëvizja Socialiste për Integrim mori vendim te njëanshëm jo te bazës për tu bashkuar me PD atëhere vendosem te largoheshim nga LSI. Jemi 12 kryetare organizatash dhe afërsisht 120 anëtarë”, thotë ish-anëtari i LSI-së, Muhamed Limani. Bashkimi jo natyral mes Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe Partisë Demokratike dhe vendimi për të dalë bashkë ne zgjedhje është shkaku kryesor i zhgënjimit të anëtarëve të LSI-së. Dorina Dervishi ish anëtare e LSI- thotë: ”Kam ndenjur 10 vite në LSI por u zhgënjeva sepse e pashë se aty me tepër ishte parti familjare. Unë jam e majtë por ne momentin kur LSI u bashkua me PD une nuk mundem dot me PD asnjehere s’kam qene me PD. Ky ishte zhgenjimi me i madh kur pd u bashkua me LSI”. Albert Musollari ish anëtar i LSI shton: “Ne ikem nga LSI sepse na tradhtoi. Na tradhtoi sepse si parti e majte qe na genjeu ne fillim ajo shkoj djathtas. Nuk mund te vehte une me Fatmir Mediun Gerdecit apo Lulin e 21 janarit. I bej thirrje dhe te gjithe simpatizanteve te lsi qe jane socialist te afrohen prane Partise Socialiste dhe te votojne kandidatet e saj”. Pak ditë me parë kryeministri Edi Rama ka folur për një projekt për ta çuar për skrap LSI. Pjesë të këtij skenarit ai beri edhe kryedemorkatit Basha, i cili sipas tij e tradhëtoi këtë plan.

Top Channel/ Basha refuzon ftesën e Ramës, takimet me qytetarët: S’ka ndryshim pa u larguar ai
15/04 20:19
Top Channel/ Rama: Fitojmë në 25 prill. I gatshëm të bashkëpunoj me opozitën
15/04 19:49
Top Channel/ Basha në njësinë 11 në Tiranë: Brenda 2 viteve mbyllim procesin e legalizimit
15/04 19:20
Top Channel/ “Rrapush Xhaferri i veshur si dhëndër”, Rama nga Lezha: Luli kukull që kurdiset
15/04 19:10
Top Channel/ Veliaj: Më 25 prill për PS dhe Ramën. Llumi i OFL është bërë bashkë, kundër nesh
15/04 15:16
Top Channel/ Kandidatja Spahiu flet për projektin 80 milionë euro për monumentet e kulturës
15/04 15:14
Top Channel/ Basha: Në 100 ditë hapim bisedimet. Kreu i PD-së bisedon me zv. Presidentin e KE
15/04 15:13
Top Channel/ Rama: Gati të bashkëpunoj me Bashën, por duhet të ndahet nga Saliu dhe Iliri
15/04 15:11
Top Channel/ Ftesa e Ramës për bashkëpunim me Bashën, Meta: Është po aq e sinqertë sa 17 maji!
15/04 15:04
Top Channel/ Balla: Zgjedhjet e 25 prillit do të përcaktojnë çfarë rrjedhe do të marrë Shqipëria
15/04 14:34
Top News – Refuzohet nga Basha/ Rama – është udhëndjekës i Metës dhe Berishës
15/04 13:57
Top Channel/ Fushata e kandidatëve të PS në Durrës, zbresin në lagjet e vjetra të qytetit
15/04 13:50
Top Channel/ Procesi i vaksinimit, Rama: Në fundjavë nis vaksinimi i operatorëve turistikë
15/04 12:54
Top Channel/ Rama sulmon opozitën dhe tregon sa ka shkuar numri i të vaksinuarve në vend
15/04 12:53
Top News – A do ketë koalicion PS – PD!/ Ja si i përgjigjet Basha kushtit të vendosur nga Rama
15/04 12:29
Top News – ‘Mbështetësi i PS-së i zhgënjyer’/ Basha-mos e braktis bindjen politike, voto ndryshimin
15/04 12:23
Top News – Basha takim me zv.presidentin e KE/ ‘Ne do integrojmë vendin në BE brenda 100 ditëve’
15/04 12:21
Top Channel/ Rama: Gati të bashkëpunoj me Bashën, por duhet të ndahet nga Saliu dhe Iliri!
15/04 12:18
Top Channel/ Basha, fushatë në Kamëz,Tregon se përse duhet të votohet PD
15/04 12:07
Top Channel/ Sondazhi i Vlorës – PS 8 mandate, PD 4; Shkodër, PD 7 mandate, PS 3 dhe PSD 1
15/04 02:03