I këputi kokën nënës/ Pogradec, autori me probleme mendore dhe përdorues droge
07/08/2020 15:50

Pas krimit makabër në fshatin Buçimas të Pogradecit ku djali 44-vjeçar vrau nënën e tij të moshuar duke i prerë kokën detaje të reja tronditëse kanë dalë mbi ngjarjen. Një grindje për të lehurat e qenit ka nisur në familjen Çekici, ndërkohë që vajza 15-vjeçare e autorit kishte shkuar te shtëpia e fqinjëve. E kur e mitura ka dalë është përballur me skenën horror ndërsa e shokuar ka marrë biçikletën dhe ka shkuar në komisariatin e Pogradecit për të sinjalizuar ngjarjen. Ndërsa Firdes Çekiçi përcillet sot për në banesën e fundit fqinjët duke treguar detaje mbi krimin vazhdojnë të jenë të tronditur nga ajo çfarë ka ndodhur Pasditen e së enjtes Olsi Çekiçi një person i kartelizuar për probleme të shëndetit mendor dhe përdorues i lëndëve narkotike vrau dhe i preu kokën nënës së tij, 70-vjeçare Firdes Çekiçi, ndërsa u arrestua në banesë. Gjatë marrjes në pyetje autori gjakftohtë nuk shprehu pendesë ndërsa kërkoi që shteti të kujdeset për vajzën e tij të mitur dhe vëllanë e tij me probleme shëndetësore.

Agravon situata në Fier/ 31 vjeçari qëllon në ajër, në vendngjarje mbërrijnë edhe forcat Renea
20/09 01:36
Fier/ 31-vjeçari kërcënon se do të vrasë veten, vjen njoftimi i policisë
20/09 01:35
Durrës/ 33 vjeçari vritet për një fjalë goje, ngjarja e dytë brenda dy ditëve në qytetin bregdetar për motive banale
20/09 01:17
Suedezi që zbuloi Shqipërinë/ Udhëtimi në gjithë europën me mjetin me pedale dhe panel diellor
19/09 19:55
Ëndërra amerikane/ Lotaria për 55 mijë persona në gjithë botën nis me 2 tetor
19/09 19:53
Vera dhe covid, po shton ankthin/ Psikiatrit: Shkak edhe faktorët social-ekonomikë
19/09 19:39
Top News – Siri, gratë dhe fëmijët/ Rikthimi në atdhe, një dështim!
19/09 19:35
Top News – Pas një sherri të çastit/ Vritet në Durrës një 34 vjeçar
19/09 18:13
Top News – Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama, apel i fortë për opozitën
19/09 17:56
Top News – 24 orë, shifrat e covid/ 153 raste të reja dhe 5 humbje jete
19/09 17:54
Rama: Presidenti ka një raport personal me hënën, listat do të jenë të hapura
19/09 17:48
“Marubi” hapet për vizitorët/ Fototeka e vizitueshme për herë të parë nga nisja e pandemisë
19/09 15:51
Vrasja e fëmijëve në Kosovë/ Sonte në emisionin Gjurmë Shqiptare, ngjarjet e frikshme të 1998-1999
19/09 15:49
“S’jemi terroristë, dua të shkoj në shkollë”/ Afganët po vijnë nga Greqia, ecën 8 ditë në këmbë
19/09 15:46
Top News – Arrestohet Fjolla Morina/ Kapet me armë në pikën kufitare
19/09 15:43
Abuzimi nga roja i shkollës/ Prokuroria përfundon hetimin për ngjarjen e abuzimit të 14-vjeçares
19/09 15:40
Një burrë me dy gra e shtatë fëmijë/ Iliazi, Anifeja dhe Manushaqja: Jetojmë të lumtur së bashku
19/09 15:38
Grabiten 54 hektarë tokë në bregdet/ Dhërmi, prokuroria e gjykata i jep të drejtë të dënuarve
19/09 15:33
Shqipëria më pak vetëvrasje/ Psikologët: Ja arsyet se përse kemi më pak raste në Europë
19/09 15:30
Pastërmetet po zgjasin një vit/ Dje u ndje në Tiranë lëkundje me forcë 4 ballë
19/09 15:28