Humb jetën një pacient te Infektivi, koronavirusi prek 21 persona gjatë 24 orëve të fundit
02/06/2020 10:56

Gjatë 24 orëve të fundit një tjetër pacient ka humbur jetën në vendin tonë pasi ishte prekur nga Covid-19. Por sipas ministrisë së Shëndetësisë, viktima ka vdekur si pasojë e cirozës hepatike e stadit të fundit. Ndërkohë po gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë infektuar 21 persona me koroanvirus. Në 24 orët e fundit janë kryer 243 testime në nga të cilat janë konfirmuar 21 raste pozitive, përkatësisht janë 14 në Tiranë, 3 raste në Krujë, ndërsa në Durrës, Shkodër, Kamëz, Mallakastër kemi nga një rast të prekur me Covid19. Janë testuar 45 personel shëndetësor nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 6 raste.

Emergjenca e zjarreve të qëllimshme/ Ankohen banorët e fshatrave në Lushnjë: Po vihen për inat
05/08 12:20
Rrezikuan të mbyteshin/ Policia për ngjarjen në Himarë: Tre i shpëtuam, gruaja nuk gjendet
05/08 12:17
Dhërmi/ Çfarë nuk u pa nga stuhia e djeshme: Pa koment
05/08 11:08
Moti i keq/ Policia: Mjetet lundruese të mos dalin në det. Në Borsh plazhi bosh: Pa koment
05/08 10:52
Aksident fatal në Elbasan-Peqin/ Ndërron jetë 43-vjeçarja: Pa koment
05/08 10:35
Kuçovë/ Përplasi fëmijën 7-vjeç dhe iku nga vendngjarja, në kërkim 23-vjeçari: Pa koment
05/08 10:20
Pogradec/ Shpërthen bombola e gazit, pëson lëndime pronari i shtëpisë: Pa koment
05/08 09:40
Shpërthim i fuqishëm në kryeqytetin e Libanit/ Pamje dramatike nga qyteti, qindra të plagosur
04/08 22:08
“Situatë kaotike në spitale”/ Të paktën 10 të vdekur dhe qindra të plagosur nga shpërthimi në Liban
04/08 20:38
8 vjet pa Arbën Xhaferin/ Hapësira shqiptare humbi një nga njerëzit më të mençur
04/08 20:12
I dënuari përjetë, kallëzim në SPAK/ Ilir Gjergo ankohet për ish prokurorë dhe …
04/08 20:08
Greqia mbyll gjatë natës Kakavijën/ Prej 16 gushtit kush kthehet nga Shqipëria izolohet për 7 ditë
04/08 20:03
Top News – Liria e medias/ Presidenti publikon raportin
04/08 19:56
Pyjet në flakë në Veri dhe Jug/ 140 hektarë pyje me pisha janë djegur në Seman
04/08 19:48
Të pambrojtur në plazh/ Në Durrës nuk po respektohen masat anti Covid
04/08 19:44
4 viktima dhe 130 raste të reja/ 116 pacientë të shtruar në dy spitalet Covid, 7 të intubuar
04/08 19:37
Top News – Qeveria greke merr vendimin e ri/ Teste në kufi e kufizime
04/08 18:54
Top News – Bilanci i Covid-19/ Në Kosovë e Maqedoninë e Veriut
04/08 18:37
Top News – Dasëm në Fushë-Milot/ Gjobitet me 1 milionë lokali
04/08 18:34
Top News – Vrasje e prostitucion/ OFL u kërkon llogari 7 “të fortëve”
04/08 18:08