Hapet spitali Covid 3/ Do trajtohen të sëmurët në gjendje më të lehtë
27/10/2020 12:23

Spitali Covid 3 ndodhet brenda ambienteve te QSUT, rrugës qe te çon tek Urgjenca duke u kthyer ne te majte ne ambientet e ish kirurgjive. Spitali Covid 3 ka 150 shtretër te cilët kane pajisje oksigjeni. “Ne të dyja strukturat Covid kemi 40-50 shtretër të lirë. Por duke parë trendin e rasteve në rritje mendojmë brenda javës të hapim edhe Covid 3. Ndërkohë që kemi dhe Covid 4 me rreth 100 shtretër i cili dhe ai është gati. Doktorët dhe infermierët janë gati për të filluar në çdo moment që do të jetë e nevojshme”. Ne Covid 3 do te ketë edhe shërbim reanimacioni për ata qe janë ne gjendje te rende shëndetësore por do shërbeje edhe për pacientet e covid 1 dhe covid 2 qe presin për tu negativizuar. Ky spital do te drejtohet nga prof dr. Arjan Harxhi Spitalin Covid 3 e vizitoi kryeministri Rama i cili pa nga afër kushtet ku do te trajtohen pacientet me covid numri i te cilëve pritet te rritet ne.

Hapet COVID 4, shtrohen pacientët e parë! Manastirliu: Po përgatitemi për skenarët e tjerë
01/12 01:22
Top News – Hapet spitali covid 4/ Mbërrijnë pacientët e parë
30/11 22:28
Fluksi i infektimeve/ Hapet COVID 4, shtrohen pacientët e parë! Manastirliu: Po përgatitemi për skenarët e tjerë
30/11 21:03
Hetimi për vetëvrasjet në Spital/ 4 raste të “Shefqet Ndroqi” dhe 1 tjetër te Infektivi
30/11 20:04
Top News – Ishte pozitiv me covid/ Gjobitet 700 mijë lekë në Kakavijë
30/11 19:58
Top News – PD sërish akuza Xhaçkës/ 22 udhëtime me helikopter ushtarak
30/11 19:57
Top News – Ndryshon harta elektorale/ Tirana merr dy mandate më shumë
30/11 19:55
Përputhen, 100 milionë shikime/ Rekordi i shikueshmërisë së një programi në YouTube
30/11 19:47
Statujat që zemëruan shqiptarët/ Autori i veprës së Skënderbeut në Prizren: Fryt i imagjinatës sime
30/11 19:34
Top News – 12 viktima nga covid/ 557 raste të reja, 491 të shtruar
30/11 18:14
U arrestua pasi u kap me pistoletë e kokainë në çantë, lirohet me kusht këngëtari Notis Sfakianakis
30/11 16:44
Top News – Shijak, ujësjellësi i ri/ ‘128 kantierë mbarojnë para afatit’
30/11 16:36
Top News – Kolaudimi i makinave/ I hiqet privatit, kalon në shtet
30/11 16:09
Pritet shi dhe dëborë/ Të mërkurën përkeqësohet moti në të gjithë vendin, ulen temperaturat
30/11 15:37
Top News – Rruga e re, Veliaj/ Kujton polemikat-do ecim përpara
30/11 15:36
Top News – ‘Mirë është t’i heqesh’/ E detyroi Ramën të heqe atletet
30/11 15:34
Festat vetëm me familjen/ Gjirokastër, pandemia i shtyn banorët t’i rikthehen traditës 100-vjeçare
30/11 15:33
Top News – ‘Kam qenë rastësisht…’!/ Vrasësi i dyshuar në arrest me burg
30/11 15:32
Për festa drejt jugut/ Vlora, Korça dhe Pogradeci plot me “pushues”
30/11 15:31
Top News – Mafiozet dhe covid 19/ Operacione nga Europol dhe Interpol
30/11 15:29