Gruaja digjet, burri vetëvaret/ Burri xheloz djeg të gjallë gruan, çifti po përfundonte divorcin
10/04/2021 19:45

Fellenxa Shirja 45 vjece u gjend e djegur brenda automjetit te familjes, ndersa ish bashkeshorti i saj, Bilbil Shirja, u gjend i varur ne nje peme rreth 30 metra nga makina. Ngjarja ndodhi ne fshatin kryemdhej ne golem te Durresit. Dyshimet e grupit hetimor jane qe ish bashkeshorti i saj, Bilbili per shkak te xhelozise e ka marre bashkeshorten dhe e ka djegur te gjalle brenda automjetit, tip audi. Ngjarja ka ndodhur rreth ores 7 me gjesin e kesaj te shtune. Ka qene pikerisht nje nga banoret e zones i cili ne nje distance prej dy kilometrash, ne nje lugine prane fshatit, ka pare te dal tym. Ai ka njoftuar policine, por per shkak te terrenit te veshtire, eshts dashur disa ore per nxjerrjen e trupave. Sipas te dhenave, cifti Shiraj, ishin ndare prej disa kohesh, dhe diten e hene pritej te kishin edhe seancen e fundit te divorcit, por gjithcka perfundoi ne nje tragjedi. Ish cifti i bashkeshorteve jane prinder te dy femijeve, nje vajze te fejuar dhe te nje djali qe te premten festoi 18 vjetorin e tij. Ky ka qene pikerisht edhe momenti kur cifti shirja jane takuar me njeri tjetrin, cka nje dite me pas do te perkthehej ne vrasje dhe vetvrasje. Grupi hetimor ende vijon hetimet per te zbardhur shkaqet e plote te ngjarjes. Per Top Channel, Andi Bora

Top Channel/ Breshëri shkatërron të mbjellat në fshatin Mabë të Lezhës
14/05 22:51
Top News – Djali plangprishës i forcave RENEA/ Një kg kokainë, 3 të arrestuar si trafikantë
14/05 22:02
Top Channnel/ Operacioni që vuri në pranga efektivin e RENEA/ Policia jep detajet
14/05 20:53
Top News – Rrjet kriminal në gjysmën e Evropës/ Kush është shqiptari me pasurinë marramendëse
14/05 20:10
Top Channel/Agjentët e BKH janë pa rroga/Zvarritjet me ndryshimet ligjore lënë pa trajtim punonjësit
14/05 19:58
Top Channel/ U shtuan 120 mijë të varfër/ Raporti i bankës botërore: Shkak pandemia por edhe tërmeti
14/05 19:54
Top Channel/ Greqia u hap për turizëm/ Pret turistë nga BE, SHBA. Kufiri me Shqipërinë i mbyllur
14/05 19:52
Top Channel/ Covid preku më pak alergjikët/ Mjekët tregojnë arsyet se përse ndodhi ky fenomen
14/05 19:48
Top Channel/ Të shtunën vendimi për Beratin/ Përfaqësuesit ligjorë të PD përplasen në KAS
14/05 19:40
Top News – Kushtetuesja rrëzon padinë e Gjuzit/ Prova të pamjaftueshme për zgjedhjet lokale 2019
14/05 18:19
Top News – Aksident tragjik, dy të vdekur/ Lushnje, taksisti dhe pasagjerja humbën jetën
14/05 18:13
Top News – Ilir Meta, ‘fati’ të çon në Indonezi! ‘Impeachment’ zë dhe presidentin e Shqipërisë
14/05 18:13
Top News – Vendimi absurd i Greqisë/ Kapshtica ende do të mbetet e mbyllur
14/05 18:09
Top News – Paratë e doktorit të korruptuar/ Sekuestro preventive pas vendimit të SPAK
14/05 18:03
Top News – Deputetët hetojnë humorin presidencial/ ‘Ka shpërthime, të merret në konsideratë’
14/05 18:02
Top News – Individët me të ardhura mbi 2 mln lekë/ Tatimet njoftim për plotësimin e formularit
14/05 16:37
Top Channel/ Kërkohej për vrasjen e Everest Çakës, i riu që u arratis zbulon si i hoqi prangat
14/05 16:13
Top News – Beteja për Vjosën/ ’Të shpëtojmë’ lumin e fundit të egër të Evropës
14/05 15:44
Top Channel/ Ishmi, lumi më i ndotur/ Aksioni për pastrimin e grykëderdhjes së lumit në det
14/05 15:31
Top Channel/Kërkohej për vrasjen e Everest Çakës, i iku policisë me pranga në duar.Flet i arratisuri
14/05 15:29