Greqi, zhduket vajza shqiptare/ Prindërit e 19 vjeçares apel për ndihmë: Doli për intervistë pune
19/10/2020 19:32

Një 19-vjeçare shqiptare në Greqi rezulton e zhdukur që prej datës 16 tetor. Familjarët e 19 vjeçares Artemis Vasili, vajzës me origjinë Shqiptare, e cila rezulton e zhdukur që prej se premtes së kaluar në Korropi të Athinës, bëjnë apel për këdo që ka dijeni për vajzën e tyre për të ndihmuar në gjetjen saj. I ati i vajzës tregon se e bija u largua nga banesa për të dhënë intervistë për punë dhe që prej atij momenti nuk kanë asnjë informacion për 19 vjeçaren. I ati, Jani Vasili, e përshkruan të bijën si një vajzë të urtë dhe pa probleme. Ai beson se polica vonoi të reagojë dhe shpreh frikën se vajza e tij mund të jetë në rrezik. Ai thotë se vajza nuk kishte asnjë arsye të largohej nga shtëpia dhe se jeta në familjen e tyre ishte në harmoni. Ai i bën apel kujtdo di diçka për të, madje edhe vetë se bijës nëse ka ikur me dashje, të telefonojë, mjafton të thotë se është mirë. Ende nuk dihet në çfarë rrethanash është zhdukur 19-vjeçarja, ndërsa në media dhe rrjete sociale janë publikuar të dhënat e saj. Raportohet se ditën kur ajo u zhduk kishte veshur pantallona të zeza, këpucë të bardha, një këmishë bojë qielli me vija të bardha dhe syze optike në ngjyrë argjendi. Në pamjet e siguruara nga Top Channel do të shihni një video nga kamerat e sigurisë ditën kur 19-vjeçarja është larguar nga shtëpia.

Top News – Meteorologjia priten reshje intensive shiu/ Kreu i KESH publikon masat që po merren
17/01 22:25
Top News – ‘Ende me duket si një film horror’ / Flet djali i madh që humbi 4 familjarët në aksident
17/01 20:59
Top News – Dyshime për variant të ri të Covid 19/Kosova kërkon ndihmën ekspertizës Gjermane
17/01 20:59
Top News – Historia rozë në një kantier ndërtimi/ Inxhinieri Turk merr nusen në Mamurras
17/01 20:58
Top News – ‘As kamera, as gazetare’/ Rregullat e reja ne seancen plenare
17/01 20:58
Aksident në Lezhë/ Përplasen dy makina, dy të plagosur
17/01 20:08
Durrës, “plazh” në janar/ Edhe pse një nga ditët më të ftohta, dielli riktheu shëtitjet buzë detit
17/01 20:05
Vaksina,fillimi i fundit të Covid?Të moshuarit mezi e presin, duan t’i japin fund ndarjes me fëmijët
17/01 20:04
Ankesat e Francës, Rama: S’kam sulmuar asnjë aleat, ambasada nxori nga konteksti çfarë thashë
17/01 19:59
“Basha ta harrojë lejen për vilën 5”/Veliaj:Fal një nga vilat që ke pastaj hajde dhe apliko
17/01 19:56
Milo: Nuk kemi ftesë nga PS. PDS e hapur për LSI, por edhe partitë e Topallit, Patozit dhe Murrizit
17/01 19:52
Pasojat e Covid te fëmijët/ Orë mësimi në kopshte dhe shkolla për ti relaksuar nga stresi
17/01 19:49
Makina godet shtëpinë kontenier/Pa çati nga tërmeti i 2019-s,familja në Ndroq rrezikoi nga aksidenti
17/01 19:44
Paratë e krimit me fajde/ Dyshimet e prokurorisë hapin dosjen për vëllezërit binjakë nga Mirdita
17/01 19:33
Top News – Urdhër nga Ministria e Arsimit/ I ftohti thyen një nga rregullat anti covid
17/01 19:12
Top News – 7 persona humbin jetën në 24 orë / Covid, 474 raste të reja, 282 paciente në spitale
17/01 19:03
Top News – Aksident i rëndë në Tiranë/ Ndërron jetë 10-vjeçarja, e përplasi fuoristrada
17/01 19:02
Top News – Debati për vilen e kunatit të Bashës/ Patozi thirrje SPAK, Topalli-janë bashkë me Ramën
17/01 17:04
Top News – Veliaj për vilën e kunatit të Bashës/ ‘Sa të jem unë në bashki, nuk kalon vila e pestë’
17/01 17:00
Meta: Institucionet të respektojnë të drejtat kushtetuese të besimeve fetare
17/01 15:55