Gjyqtarët e El Classico/ S’do të shkojnë në burg. Apeli konverton dënimin me shërbim prove për të 3
22/09/2020 19:59

Asnjëri nga tre gjyqtarët e etiketuar si tifozë te derbit El classico të shpallur fajtore për korrupsion nuk do shkojne në burg, pasi denimi i tyre u pezullua me kushtin qe ata te jene te kujdesshem me ligjin. Gjykata e posacme e apelit vendosi të konvertoje 2 vite burgim me kater vite sherbim prove per secilin nga gjyqtaret e apelit Kliton Spahiu, Petraq Dhimitri dhe Petrit Ceno. të denuar se bashku me nje biznesmen pale ne ceshtjen qe kishin nen gjykim per ceshtje pronesie , ata udhetuan drejt spanjes dhe italise me shpenzime te paguara nga biznesmeni ku perfshihej edhe ndeshja e e futbollit mes real madriti dhe barcelones. me pezullimin e denimit te shkalles se pare , detyrimi qe gjykata e posacme la ne ngarkim te tre gjyqtareve te durresit , eshte kushti per te mos kryer asnje veper tjeter penale per kater vitet e arshshme si dhe te mbajne kontakte me sherbimin e proves. Vendimi u pezullua edhe per biznesmenin Namik Sadik me te njejtin kusht qe per dy vitet e ardhshme ti nenshtrohet sherbimit te proves. gjate gjykimit , te dyshuarit kane kembengulur qe jane te pafajshem . me dhenien e formes se prere te ketij vendimi gjykata e apelit te Durresit ngelet me kater gjyqtare, pasi per tre gjyqtaret e denuar dhe te pezulluar me heret nga detyra pritet te jepet edhe kartoni per largimin e tyre nga drejtesia.

Top News – Kodi zgjedhor, ‘Venecia’/ ‘Jo procedurë urgjente, në dhjetor’
27/10 22:15
S’i shpëton dot aksionit të policisë e përplaset në trotuar, kapet shoferi duke shoqëruar 5 sirianë
27/10 21:13
Top News – Pandemia në Shqipëri/ KE: Humbën 34 mijë vende pune
27/10 19:58
Maskat, mbrojtja e parë/ Ekspertët shpjegojnë se sa rrezikojmë të pambrojtur
27/10 19:49
Kuvendi rrëzon dekretin e Metës/ Rama: Nuk hyjmë në aventurën që na fton Presidenti
27/10 19:40
Kthehen nga Siria katër fëmijë/ Rama: Nxjerrja e tyre nga ferri ishte e komplikuar
27/10 19:39
Top News – Vendimet e KLP/ Emëron disa drejtues e prokurorë
27/10 19:21
Top News – Covid, 7 jetë të humbura/ Mes viktimave dy bluza të bardha
27/10 18:11
Top News – Komuniteti Rom/ Takimi ministror për integrimin
27/10 17:59
Top News – Rrëzohet dekreti i Metës/ Kodi Zgjedhor mbetet i pandryshuar
27/10 17:57
Top News – Pandemia në Rajon/ Kosova pa ndryshim, shpërthen Bosnja
27/10 17:38
Top News – 621 gjoba për maskat/ Me covid në Kakavijë, 700.000 lekë
27/10 17:16
Intensifikohen gjobat e COVID, 621 qytetearë gjatë 24 orëve në vend
27/10 16:26
Padi kundër BKH/ Kandidatët e skualifikuar kërkojnë hetim
27/10 16:24
Gjermania në valën e dytë/ Në vend po diskutohet një mbyllje për të ulur infektimet
27/10 16:18
Ekspozita e 800 veprave/ Botimet më të vjetra në COD në kuadër të 100 vjetorit të Bibliotekës
27/10 16:16
Kuvendi rrezon dekretin e Metës/ Presidenti rrëzoi Kodin Zgjedhor. Mazhoranca do e rivotojë
27/10 16:10
Kthehen në shtëpi katër fëmijë/ Rama: Nxjerrja e tyre nga ferri ishte e komplikuar
27/10 16:08
Shpëton Universiteti Bujqësor! Regjistrohen 1350 maturantë, janë ende 450 kuota të lira
27/10 15:36
“Të ka mami zemër”/ Endri Dumani përqafon nënën e dajën pas kthimit nga ferri
27/10 15:35