“Gjueti apo vrasje!”-Si po shfarrosen speciet e ralla dhe shiten për ushqim në restorante – Top Story
23/02/2021 23:00

Aktiviteti i gjuetisë në Shqipëri ka ndaluar me ligj prej shtatë vjetësh. Gjuetia e paligjshme e specieve të rralla si rrëqebulli, shapka, thëllëza e malit, ariu i murmë, dreri vijon në vend. Megjithatë vrasjet e specieve në zhdukje kanë vijuar... Çdo ditë shiten armë dhe plumba për gjueti, ndërsa tregtohet ushqim me kafshë të egra në restorante. Çfarë po ndodh me gjuetinë e paligjshme? A ka të arrestuar apo të dënuar për shfarrosjen e kafshëve dhe shpendëve të egra?

“Gjueti apo vrasje!”-Si po shfarrosen speciet e ralla dhe shiten për ushqim në restorante – Top Story
23/02 23:00
“Sekretet e vaksinës” – Çfarë fshihet pas kontratave të fshehta dhe efektet e vakisnës – Top Story
16/02 23:00
“Rrënimi i hekurudhës”-Miliona euro të shpërdoruara, shina dhe vagonë të shitur për skrap – Top Story
09/02 23:00
“Avokatë të pandehur”- Si janë hapur zyra nga të shkarkuarit e Vettingut dhe të dënuarit- Top Story
26/01 23:02
“Ekzekutimi i Santos”- Publikohen ekskluzivisht pistat e hetimit për vrasjen e bankierit – Top Story
19/01 23:00
“Dosja e Imamëve”-Hetuesit rrëfejnë ekskluzivisht sesi rekrutoheshin shqiptarët për ISIS – Top Story
12/01 23:00
“Sektet fetare” – Kush i financon 611 sekte në Shqipëri dhe misionet e tyre të errëta – Top Story
05/01 23:00
“Viti 2020” – Nga rrëfimi i Haklajve e deri gjiri i Lalzit, emisionet më të ndjekura në Top Story
29/12 23:00
“Vrasje tek Panda” – Si u inskenua ekzekutimi i 6 të rinjve serbë, duke fajësuar UÇK-në – Top Story
22/12 23:00
“Ministrat e Brendshëm” – Nga Ruçi tek Lleshaj, kush prej tyre iku me skandale të mëdha – Top Story
15/12 23:00
“Zhvatje përmes kredisë”, Pj.2 – Kush janë dy çiftet anonimë që qarkulluan miliona euro – Top Story
08/12 23:00
“Zhvatje përmes kredisë”, Pj.1 – Zbulohet abuzimi më i madh financiar në Shqipëri – Top Story
01/12 23:08
“Banesa pa Adresa”- Vendi i vetëm në Europë, ku shteti nuk e di ku jetojnë qytetarët e saj-Top Story
24/11 23:00
“Inceneratorët”, Pj.2 – Ky dokumentar tregon ekskluzivisht mafien e plehrave në Shqipëri – Top Story
17/11 23:00
“Inceneratorët”, Pj.1-Një investigim për biznesin e plehrave, ku fshihen interesa politike-Top Story
10/11 23:00
“Mësimi Virtual” – Miliona euro të shpërdoruara për tabletë dhe internet në arsim – Top Story
27/10 23:32
“Covid pa Protokoll” – Si lindi biznesi i infermierëve privatë dhe trajtimi në Itali – Top Story
20/10 23:31
“Zhdukja e fëmijëve”, Pj.2 – Kush e rrëmbeu Juljan Çelën dhe Marteo Bejajn – Top Story
13/10 23:30
“Zhdukja e fëmijëve”, Pj.1 – Historitë e tmerrshme të rrëmbimit të Julianës, Nuzit, Bleonës – Top Story
06/10 23:30
“Ndarja e detit” – Ja si do të zgjidhet konflikti i vjetër mes Shqipërisë dhe Greqisë – Top Story
30/09 00:00