Ftesë në 5,”Grua kontrolluese, burrë i shëndetshëm”,studimi që ndezi gjakrat,25 Nëntor 2021, Pjesa 2
25/11/2021 18:33

Tema: “Grua e lumtur, jetë e lumtur” dëgjojmë shpeshherë por një studim i ri thotë, “grua kontrolluese, jetë më e shëndetshme”. Në Universitetin e Michigan të USA, pas një hulumtimi është arritur në përfundimin se burrat që kanë gra dominuese, jetojnë më gjatë dhe janë më të shëndetshëm. Edhe pse burrat mund të ndihen të pakënaqur dhe ta shohin si "bezdisje" kur gratë u thonë atyre se çfarë të bëjnë është vënë re se burrat që influencohen dhe kontrollohen nga gratë e tyre, jetojnë më të shëndetshëm dhe më gjatë. Por a janë burrat shqiptarë dakord me idene që gratë dominuese mund t'i ndihmojnë ata të jetojnë jetë më të shëndetshme dhe më të gjatë? Si dhe deri ku është ai kufiri i kontrollit të shëndetshëm në një marrëdhënie? Të ftuar: Paloma, Klodi Mengri, Klodian Murati, Giuseppe Mara, Loco #BietaSulo, autore & moderatore e #FtesëNë5, emisioni më i ndjekur i pasditeve shqiptare Gazetare: Roland Spahiu, Xhuljana Lakuta

“A fshihet Albani pas fustanit tënd?”, Bieta i kthen të ftuarës përgjigjen më gallatë /Ftesë në 5
26/11 18:00
Ftesë në 5, “Burrni” pas fustanit të gruas… ja cili thotë po , 26 Nëntor 2021, Pjesa 3
26/11 18:00
Ftesë në 5, Genci Fuga: Në momentin që ke thënë i martuar, je i trajnuar, 26 Nëntor 2021, Pjesa 2
26/11 18:00
Përlotet live Andi i ‘Përputhen’, i vjen suprizë vëllai binjak / Ftesë në 5
26/11 18:00
“Shko gjeje burrin te ambasada italiane”,aktori ngacmon të ftuarën pas batutës me pjeprin/Ftesë në 5
26/11 17:30
S’ka burra në Big Brother Vip?! Surprizon Antoneta: As Valon Shehu s’ është… Ftesë në 5
26/11 17:30
Ftesë në 5, ”Sot s’ka më burra i kanë ngrënë gratë”, 26 Nëntor 2021, Pjesa 1
26/11 17:30
“Kam qarë sa herë të duash”, Genci dhe Andi kujtojnë herën e fundit /Ftesë në 5
26/11 17:30
“Kush është burrë edhe dhunon kur duhet”, debati mes gazetarit dhe Bietës / Ftesë në 5
26/11 17:30
Ekskluzive,Klajdi Haruni e miq të tjerë pritën Fifin pas daljes nga shtëpia e Big Brother/Ftesë në 5
25/11 18:49
I tha “je gay”, Paloma e penduar për sherrin me Arditin: Gabova rëndë! Ftesë në 5
25/11 18:47
Loco i del në mbrotje Fifit: Po të isha unë në vend të saj, do kisha…/ Ftesë në 5
25/11 18:46
“Ju që kontrolloni burrat jeni të sëmura”, e ftuara indiferente: Po më tradhëtoi …/ Ftesë në 5
25/11 18:45
“E kam kontrolluar shumë burrin”, Paloma: Tani kanë ndryshuar gjërat/ Ftesë në 5
25/11 18:45
“Mos ik se dua të bëjmë seks”, e ftuara ia thotë troç partnerit, nis gallata në studio/ Ftesë në 5
25/11 18:44
Ftesë në 5, Gratë dominuese u zgjasin jetën burrave, plasin batutat, 25 Nëntor 2021, Pjesa 3
25/11 18:34
Ftesë në 5,”Grua kontrolluese, burrë i shëndetshëm”,studimi që ndezi gjakrat,25 Nëntor 2021, Pjesa 2
25/11 18:33
Ftesë në 5,Fifi lë shtëpinë e BBV, flasin njerëzit që e pritën në Top Channel,25 Nëntor 2021,Pjesa 1
25/11 17:54
Ftesë në 5, Super ulje në ‘Zen Diamond’, çmime fantastike gjatë Black Friday,24 Nëntor 2021, Pjesa 3
24/11 18:57
“Fifi ka një çregullim”, psikologia: S’ duhet të vazhdojë më lojën! Ftesë në 5
24/11 18:51