Ftesë në 5, Fundviti erdhi sërish por a e festojmë Vitin e Ri si dikur? 5 Dhjetor 2022, Pjesa 2
05/12/2022 19:21

#BietaSulo, autore & moderatore e #Ftesënë5, emisioni më i ndjekur i pasditeve shqiptare Gazetar: Roland Spahiu Tema: Njëherë e një kohë, festa e fundvitit festohej bashkërisht, familjarisht me televizorin ndezur duke parë humorin dhe muzikën e zgjedhur të koncertit të Vitit të Ri. Koha kur në tavolinë flitej dhe qeshej mes njëri tjetrit. Ishte fundviti i urimeve me zë, sy më sy. Ishte Viti i ri i bakllavave të mamave e gjysheve, i kartolinave, barcaletave, bisedave pa smartfon, pa internet. Gjithsesi me kalimin e viteve, kjo traditë ka ardhur duke u zbehur. Sipas Edmod Tupe, me emancipimin e shoqërisë, brezat e rinj, veçanërisht çiftet e reja, kanë fituar pavarësi sidomos në mënyrën e të jetuarit por edhe në atë të të argëtuarit. Por a e bën ky realitet i ri shoqëror dhe teknologjik, më pak të magjishme natën e ndërrimit të viteve? Te ftuar: Erisa Govaçi, Arbër Çepani, Edmond Tupe, Dafina Hysa, Elvis Lushi

Ftesë në 5, Sakrificat e përplasjet me Luizin&Oltën, flet gruaja e Armaldos ,27 Janar 2023, Pjesa 1
27/01 18:03
Ftesë në 5,“Lashë çelësin e makinës brenda, 4 orë tmerri. Ja kush na shpëtoi”,27 Janar 2023, Pjesa 2
27/01 18:01
Ftesë në 5, “Më lër se jam zgjuar në orën 8 sot”, plas e qeshura në studio, 27 Janar 2023, Pjesa 3
27/01 18:00
“U bëra tap dhe u zgjova në drekë”, historia që i shkriu së qeshuri të gjithë/ Ftesë në 5
27/01 18:00
Në aeroport pa pasaportë, “aventura” e Mand Pezës: Si ia dola/ Ftesë në 5
27/01 18:00
Trauma nga zgjimi herët, e ftuara: Kam kontratë me gjumin/ Ftesë në 5
27/01 17:45
Njohje me Luiz nga jashtë? Gruaja e Maestros ka 2 fjalë për ata të dy/ Ftesë në 5
27/01 17:45
6 muaj për një puthje, si u dashurua Maestro me gruan/ Ftesë në 5
27/01 17:30
Gruaja e Maestros përlotet: Qaj sa herë e shoh në BBV! Ftesë në 5
27/01 17:30
Eni i BBV flet për puthjen e fundit: Ka shumë muaj, m’u thye zemra/ Ftesë në 5
26/01 18:37
Çfarë i tha i ati pasi doli nga Big Brother Vip? Habit Eni/ Ftesë në 5
26/01 18:37
Një pjesë e oborrit të Muzeut të Alfabetit me pronar serb? E ftuara jep fakte/ Ftesë në 5
26/01 18:36
Kërcënime për terrorizëm, e ftuara e revoltuar: Jemi shqipatrë, jo maqedonas/ Ftesë në 5
26/01 18:36
Studentja shqiptare nga Shkupi: Po na ndryshojnë mbiemrat/ Ftesë në 5
26/01 18:35
“Kam mall për Tean”, Eni vendos të presë Tean jashtë për lidhje? Ftesë në 5
26/01 18:35
Ftesë në 5, Ermira, vajza që do të hapë bibliotekën e parë shqipe në Manastir,26 Janar 2023, Pjesa 3
26/01 18:27
Ftesë në 5, Emira Selimi: Jeta e shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut një tmerr,26 Janar 2023, Pjesa 2
26/01 18:27
Ftesë në 5, ”Tea fituese”, Eni flet pas BBV: Mesazhi që prisja nga babai, 26 Janar 2023, Pjesa 1
26/01 18:25
Ftesë në 5, Nominimi i Xhonatanit, ”Një derbi, do bëjmë fushatë në Shqipëri”, 25 Janar 2023, Pjesa 3
25/01 18:28
Ftesë në 5, Sherri Luiz -Xhonatan, flet i ati: Bëri atë që duhej, 25 Janar 2023, Pjesa 2
25/01 18:27