Ftesë në 5, Ervin Bushati, dedikim për Shkodrën, ”lumi unë që jam shkodran”, 14 Korrik 2022, Pjesa 1
14/07/2022 17:50

Tema: Për të rinjtë e viteve ’90 ai ishte shumë i dashur. Një nga ata këngëtarë që spikaste me nje stil të veçantë, talent që e shpalosi më së miri në grupin “Mister” duke u berë pjesë e festivaleve të ndryshme brenda dhe jashtë vendit. Sot ai vijon nje karrierë të admirueshme si këngëtar solo dhe plot bashkepunime te suksesshme me emra të njohur të skenës shqiptare gjithashtu.Dhe si një shkodran i vjetër që është këtë radhë ai ka zgjedhur t'i këndojë Shkodrës, qytetin ku u rrit dhë që sic shprehet vetë ai me mall, "Lumi unë që jam shkodran". Të ftuar: Ervin Bushati #BietaSulo, autore & moderatore e #FtesëNë5, emisioni më i ndjekur i pasditeve shqiptare Gazetare: Roland Spahiu

Avokatja: Pranoj që burri të ketë 3 gra/ Ftesë në 5
27/09 18:41
“Ti i bën gratë budallaçka, po thua horrore”, sherr nē studio/ Ftesë në 5
27/09 18:40
Ftesë në 5,”Ligjërimi i poligamisë”,debat në studio:Trushplarë, ti paguhesh!27 Shtator 2022, Pjesa 1
27/09 18:26
Ftesë në 5,”Ki pak edukatë, më lër të flas” përplasje mes Zhakut & avokates,27 Shtator 2022, Pjesa 2
27/09 18:25
Ftesë në 5, ”Poligamia është amoralitet”, nuk i jep vendin e duhur gruas, 27 Shtator 2022, Pjesa 3
27/09 18:25
Burra me disa gra në Shqipëri?! Avokatja tregon familjen që e njohim të gjithë/ Ftesë në 5
27/09 18:20
“Fut dashnorin te shtëpia me qira”, Zhaku qesh me të madhe/ Ftesë në 5
27/09 18:18
“Moj ti…”, nisin ofendimet në studio, Bieta ndalon emisionin/ Ftesë në 5
27/09 18:18
“Do të na mbulosh me zor?”, Zhaku nxehet me Migenën: S’ jemi republikë islamike! Ftesë në 5
27/09 18:18
Ftesë në 5, Dasma e Arminës: Ja kërkesa e veçantë, 26 Shtator 2022, Pjesa 3
26/09 18:49
Ftesë në 5, Mori 58 mijë € nga axhat në dasmë! Ja historia e Ilirjanës, 26 Shtator 2022, Pjesa 2
26/09 18:48
Ftesë në 5, Gati për ”Dancing with the stars”, 2 nga yjet zbulojnë datën, 26 Shtator 2022, Pjesa 1
26/09 18:46
Dasma e Armina Mevlanit: Nuk donte xixa, ishte vajzë e thjeshtë/ Ftesë në 5
26/09 18:44
Avokatja e njohur: Ja si më rrëmbeu burri! Ftesë në 5
26/09 18:44
Vajza që u surprizua me 58 mijë euro nga xhaxhallarët: Isha e shokuar/ Ftesë në 5
26/09 18:43
Vajza që mori 58 mijë euro dhuratë ne dasmë e përlotur: Si më vdiq babai/ Ftesë në 5
26/09 18:43
Me mace dhe qen, si mësojnë të kërcejnë yjet e Dancing With The Stars/ Ftesë në 5
26/09 18:17
Julka i nxjerr “të palarat” Islit: Na theve në mes! Ftesë në 5
26/09 18:16
Isli nxjerr gjoksin të tregojë shenjat, nisin të qeshurat/ Ftesë në 5
26/09 18:16
Ftesë në 5, Pandemia mbaroi, a do t’iu themi ”lamtumirë” vaksinave? 23 Shtator 2022, Pjesa 3
23/09 18:00