Fitoi 105 milionë paund/ Të nesërmen sërish në punë me kamionin e vjetër
07/12/2019 16:34

Ndërtuesi britanik që fitoi 105 milionë paund në lotari, i është rikthyer punës. 42 vjecari modest Steve Thomson është fotografuar duke ngritur kuti e duke ngarë të njëjtin kamion të vjetër. “ Nëse do ta shihnit, nuk do ta kuptonit kurrë që keni përballë një prej njerëzve ndoshta më të pasur të Britanisë”, u shpreh një banor Selsey-t, në West Sussex ku jeton edhe fituesi fatlum. Thomson, baba i tre fëmijëve, duket i përkushtuar të përfundojë punën dhe të mbajë premtimet e bëra klientëve. Në kohën kur shumë prisnin që ai të lëshohej në shpenzime të shfrenuara, siç ndodh në mjaft me raste me fituesit e lotarive, 42 vjecari ka vazhduar jetën sikur të mos kishte ndodhur asgjë. Veprimi i tij i ka befasuar aq shumë ata që e njohin, sa kanë nisur ta quajnë “një legjendë të vërtetë”.

Top Channel/ Drejtim mjeti pa leje dhe në gjendje të dehur, 6 shoferë të arrestuar në vend
16/04 14:05
Top Channel/ Njihen sot me masën e sigurisë katër të arrestuarit, ‘blindohet’ Gjykata e Kurbinit
16/04 13:26
Top Channel/ Bimët kundër Covid, mjekësia alternative për të ndihmuar në rikuperimin nga sëmundja
16/04 12:39
Top Channel/ Përgatitjet për zgjedhjet, KZAZ janë në pritje të fletëve të votimit
16/04 12:35
Top Channel/ Siguria në zgjedhje, policia bën gati strukturën që do mbrojë qendrat e votimit
16/04 12:33
Top Channel/ Elbasan, përgatitjet e fundit për votimin në gjithë qarkun
16/04 12:30
Top Channel/ Votim në ndërtesën e shkatërruar, zgjidhet si qendër votimi
16/04 12:29
Top Channel/ Testohet votimi elektronik, më 25 prill njësia 10 do votojë elektronikisht
16/04 12:29
Top News – Nuk kalon Vettingun/ KPK shkarkon prokurorin Bledar Maksuti
16/04 12:10
Top News – I mori jetën gruas për xhelozi/ Dënohet me 35 vite burg ish-gardisti
16/04 12:09
Top News – Përfundon printimi dhe paketimi/ Celibashi–mbërrijnë fletët e votimit në 6 qarqe
16/04 12:05
Top News – Trafikonte gra në Itali/ Arrestohet shqiptari i kërkuar nga Interpoli
16/04 11:12
Top News – Korçë, kapet në flagrancë 41 vjeçari/ Sekuestrohet një automatik dhe municion luftarak
16/04 11:11
Top Channel/ Iu gjet një automatik pa leje dhe disa fishekë në shtëpi, arrestohet 41-vjeçari
16/04 09:37
Top Channel/ Basha në njësinë 4 në Tiranë: Padurimin për ndryshim e ndjej kudo
15/04 22:48
Top News – Vjosa Osmani dhe Albin Kurti/ Emërojnë shefin e agjencisë së zbulimit në Kosovë
15/04 22:23
Top News – ‘Jam dakord me ambasadoren Yuri Kim’/ Rama: Shitja dhe blerja e votës është mëkat!
15/04 22:15
Top Channel/ Basha në njësinë 9: Ndryshimi vjen duke larguar Edi Ramën
15/04 22:08
Top Channel/ Balla: PS ka bërë 230 mijë legalizime në Elbasan
15/04 21:55
Top News – Shitja dhe blerja e votës/ Apeli i komisionerit shtetëror të zgjedhjeve
15/04 21:20