Festa e Pavarësisë në Tiranë/ Nuk ka aktivitete për shkak të pandemisë
28/11/2020 15:27

Shqiptarët kudo jetojnë e punojnë nëpër botë, kremtojnë sot 108-vjetorin e Pavarësisë. Ky quhet “Nëntori i dytë”, pasi në po të njëjtën datë, 28 nëntor, në vitin 1443 Gjergj Kastriot Skënderbeu çliroi Krujën nga pushtuesit osmanë.

Dëbora zbardh Bulqizën, vështirësi qarkullimi në aksin nacional
27/01 16:56
Rindërtimi/ “I ndërton Ndragheta”, ironia e Ramës me përgjimet nga lagjja e re në Vaqarr
27/01 16:50
Top News – Dënohet shqiptari në Londër/ Plagosi një person me thikë pas një sherri
27/01 16:44
Top News – ‘Bleu BMW me vlerë 150 mijë euro’/ Fillon gjyqi i Lleshajt ndaj medias për ‘shpifje’
27/01 16:44
Dënohet terroristi taxhik, do organizonte atentat ndaj një biznesmeni në Shqipëri
27/01 16:15
Homazh për mjekët që humbën jetën, kolegët mbjellin pemën e ullirit në nder të Drini Dobit
27/01 15:54
Top News – Sërish pa maska në rrugë/ Policia ndëshkon 885 qytetarë
27/01 15:54
Meta dekreton blerjen e vaksinave, thirrje qeverisë për ruajtjen e vaksinës në parametra të sigurta
27/01 15:40
14 ditë pasi mori dozën e parë të vaksinës Pfizer, infektohet me Covid-19 Pëllumb Pipero
27/01 15:28
Top News – Vasili-Vaksinimi nuk ekziston/ Kaos me pandeminë, mungon analiza e fakteve
27/01 15:17
Top News – Dita e viktimave të Holokaustit/ Veliaj-të ndahemi nga kultura e përçarjes dhe shpifjeve
27/01 15:01
Top News – Marrëveshja me Pfizer/ Presidenti Meta dekreton 3 aktet normative
27/01 14:35
Top News – Donte lirim të përkohshëm/ Gjykata speciale refuzon kërkesën e Thaçit
27/01 14:25
Nuk zbatuan masat anticovid, gjobiten 885 qytetarë gjatë 48 orëve të fundit
27/01 14:10
Fiskalizimi, Denaj nga Berati: Koha për një administratë moderne me standarde evropiane
27/01 14:10
Veliaj dhe Ambasadori i Izraelit, homazhe në Memorialin e Holokaustit, Veliaj: Koha të reflektojmë
27/01 14:04
Lepusha e izoluar nga dëbora, turistët përpiqen të hapin rrugën me fuoristradë
27/01 14:04
“Bleu BMW me vlerë 150 mijë euro”, Lleshaj ngre padi ndaj medias për ‘shpifje’
27/01 13:59
Top News – Varianti i ri virusi në vendin tone/ Nuk është përcaktuar ende çfarë lloji është
27/01 13:56
Top News – Katër orë pas njëra-tjetrës#Nënë e bijë humbin jetën nga covid në Librazhd
27/01 13:23