Fëmijët romë pa shkollë/ 40 orë mësimi nuk zëvendësojnë dot shkëputjen disa mujore
01/09/2020 19:41

Megjithatë , jo të gjitha familjet e komunitetit rom kanë pasur mundësi që t’i dërgojnë fëmijët e tyre në shkollë për të plotësuar njohuritë e munguara gjatë mësimit që u zhvillua online për shkak të situatës së koronavirusit.

Top News – 8 mijë trupa amerikane/ Do të zbarkojnë në Shqipëri në 2021
28/10 14:40
Profeti Muhamed/ Klerikët përcjellin mesazhe paqeje
28/10 14:25
Top News – Nga Siria në Shqipëri/ Nuk riatdhesohet kush ka bërë krim
28/10 14:16
Top News – Heroina e ‘Dosjes 339’/ Të pandehurve u ulën disa vite burg
28/10 14:03
Transportonin 7 klandestinë/ Nuk iu bindën Policisë, arrestohen 3 persona në Korçë
28/10 13:59
Top News – 4 persona në pranga/ Për kalim të paligjshëm të kufirit
28/10 13:46
Top News – Operacioni në Al Hol/ 25 bodigardë për oficerët shqiptarë
28/10 13:02
Top News – Pas kthimit nga Siria/ SPAK nis hetimet, gati dëshmitë
28/10 13:01
Regjistrimet mbyllen më 31 Tetor/1400 maturantë ende pa u regjistruar. Disa degë rrezikojnë mbylljen
28/10 12:59
Kontrollet për maska/ Policia vazhdon të vendosë gjoba
28/10 12:55
Drejtori dhe mësuesit me Covid/ Ndërpritet mësimi në shkollën “Sotir Gurra” në Korçë
28/10 12:52
Rikthehen koncertet/ Tenori Armaldo Kllogjeri: Emocione sikur po këndoj për herë të parë
28/10 12:31
Më shumë ullinj, por duhet treg/ Në Roshnik fermerët kanë nisur vjeljen
28/10 12:25
80-vjetori i festës së ‘Jo’-së/ Politika distancohet nga “Kacifas”
28/10 12:12
Top News – Europol, lista e ‘zezë’/ Një shqiptar mes 18 më të kërkuarve
28/10 11:30
Vaksina anti Covid në Shqipëri? Eksperti: Do të jetë për 30% të popullsisë dhe këto grupe…
28/10 10:52
Top News – Mobilimi i shtëpive/ Berat e Korçë, shumë para ‘luksi’
28/10 10:37
Top News – Të rishqyrtohen masat!/ Covid 19, Meta letër Manastirliut
28/10 10:34
Top News – Kodi zgjedhor, ‘Venecia’/ ‘Jo procedurë urgjente, në dhjetor’
27/10 22:15
S’i shpëton dot aksionit të policisë e përplaset në trotuar, kapet shoferi duke shoqëruar 5 sirianë
27/10 21:13