Exclusive – Dy policët fshehën krimin/ Nën hetim, reaguan me vonesë ndaj një krimi seksual
27/05/2020 15:45

Shërbimi i çështjeve të brendshme dhe ankesave i referoi prokurorisë hetimin paraprak ndaj veprimet të dy oficerëve te policisë te dyshuar se kanë reaguar me vonesë për te ndaluar një te dyshuar për krime seksuale. Rasti i kallzua nga një burrë dhe vajza e tij 15 vjeçare qe pretendojnë se specialistët e hetimit pas kallzimit për ngacmimin e adoleshentes , nuk e kishin referuar për dhunë seksuale por për kanosje. Por ndërsa ky version rrëzohet pasi dosja qe TCH disponon tregon qe shtetasi O. N., u referua për hetim për akuzën e dhunës seksuale, rrethana qe rëndon oficerët është pikëpyetja se përse menjëherë pas ngjarjes i riu u lejua te largohej ne shtëpi, për tu arrestuar tre ditë me vonë. Oficerët e dyshuar deklarojnë se pasi kishin administruar kallzimin nga vajza dhe i ati, ata morën mendimin e prokurorit se si duhet te vepronin qe i kishte udhëzuar ne telefon ta pyesnin jo si person nën hetim por si person qe ka dijeni për rrethanat e ngjarjes dhe për këtë shkak pasi morën deklaratën e tij e lanë te lirë për ta arrestuar pas ankesave te te dëmtuarve. Sic thuhet ne dosjen qe Top Channel disponon 15 vjecarja kishte dalë gjatë karantinës për vrap ne dajt. Asaj ju ndërpre rruga nga një motorist qe e ftoi ta shoqëronte, por kur vajza refuzoi ai e ndoqi ne këmbë për gati 30 metra, iu afrua dhe kur ajo tentoi te bërtasë i mbylli gojën dhe e preku ne vendet intime.

Top Channel/Yuri Kim: Mos u dorëzoni!Ata që thonë se reforma në drejtësi s’është asgjë, ju gënjejnë
25/07 21:06
Top News-Vizita private në SHBA/Meta dhe Kryemadhi përtej oqeanit, zbardhet misteri
25/07 21:03
Top Channel/ Ndërtimi me kosto të lartë/ Rritje taksash dhe çmimet për mallrat që vijnë nga importi
25/07 20:52
Top Channel/ BERZH rishikon rritjen ekonomike/ Në Ballkan ndikoi vaksinimi dhe eksportet
25/07 20:49
Top Channel/ Rriten çmimet në treg/ Nga produktet bazë të bulmetit, perimet e deri tek kafet
25/07 20:41
Top News – 2 të mitura rrezikuan të mbyteshin/Disa pushues dhe policia i’u shpëtojnë jetën
25/07 20:33
Top Channel/ Astrazeneca e pranuar në 119 shtete, Sinovac përdoret në 30 vende
25/07 20:27
Top Channel/Në shtëpinë e shoferit që humbi jetën/ Prej 1 viti punonte me autobusët e “Deva Tours”
25/07 20:16
Top Channel/ E hëna ditë zie në Kosovë, Kurti në Kroaci, takon të plagosurit nga aksidenti
25/07 20:12
Top News-Plagosi me thikë 5 persona në xhami/Prokurori ‘fal’ agresorin, reagon Imami Ahmed Kalaja
25/07 20:04
Top News-Aksidenti tragjik në Kroaci/E hëna shpallet ditë zie kombëtare në Kosovë
25/07 20:01
Top Channel/ Solidariteti i shqiptarëve në Kroaci/ Dy vëllezërit nga Suhareka, pranë të lënduarve
25/07 19:55
Top Channel/ Zjarr në një banesë të pabanuar në pronësi të 80-vjeçarit
25/07 19:52
Top Channel/ Ekskluzive/Flet për TCH i mbijetuari i aksidentit në Kroaci: Ndodhi 3 orë pas pushimit
25/07 19:49
Top Channel/ Dita e fundit e vaksinimit të hapur/Gjatë gjithë javës u vaksinuan mbi 90 mijë persona
25/07 18:58
Top News-Studimi i ri për variantin Delta /2 doza të Pfizer dhe Astrazeneca janë efektive
25/07 18:54
Top News – Aksident i frikshëm në Lezhë/ Makinat përplasen me biçikletën, plagosen 3 persona
25/07 18:54
Top Channel/ Zyrtare, “Delta” në Shqipëri/ E konfirmojnë analizat nga Berlini
25/07 18:37
Top Channel/ Aksidenti tragjik, vdesin 10 kosovarë, përmbyset autobusi! Shkak përgjumja e shoferit
25/07 18:18
Top Channel/RENEA plagos të shumëkërkuarin/ Shkodër,52-vjeçari kërkohej për dy vrasje prej 10 vitesh
25/07 18:07