Ekzekutohet 32 vjeçari në Durrës/ Largohen autorët, shoqërohen disa dëshmitarë
24/01/2021 20:22

Një 32 vjeçar ka mbetur i vrarë pasditen e së dielës në qytetin e Durrësit. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 15 30 në lagjen nr.16 në Durrës, ku Jetmir Begu është qëlluar me armë zjarri dukle mbetur i plagosur rëndë në këmbë. Ai është transportuar në gjendje të rëndë në spitalin rajonal të durrësit, ku ka ndërruar jetë për shkak të plagëve të marra. Dëshmitarët në vendin e ngjarjes kanë pohuar se ndaj viktikës u qëllua disa herë me armë dhe dyshohet se autorët kanë përdorur kallashnikov. Autorët janë larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes duke përfituar edhe nga shiu intensiv që binte dhe nga zona periferike ku ndodheshin. Ndërkaq policia ka ngritur postoblloqe në të gjithë zonën dhe po bën krehjen e saj për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Por nuk ka asnjë të dhënë rreth autorëve të dyshuar dhe motiveve të krimit. gGupi hetimor pas veprimeve të kryera në vendin e ngjarjes ka shoqëruar disa dëshmitarë okularë të cilët janë marrë në pyetje. Policia nuk ka dhënë asnjë detaj mbi të shkuarën e viktimës 32 vjecarit Jetmir Begu. I vetmi detaj që u bë i ditur lidhet me emrin e tij, që dikur e ka pasur Ilirjan Kuçi dhë më pas e ka ndërruar.

Trafik në rrugën e Elbasanit, pamjet kur makina e policisë ‘i shpëton’ duke hyrë kundravajtje
05/03 21:26
Top News – Itali, 30 vjet nga eksodi masiv/ Rama dhe Di Maio, memoria e 6 marsit 1991
05/03 21:16
Humbi garën në portal, i vë flakën Drejtorisë Arsimore në Fier, pamjet e zjarrit
05/03 20:42
U vetëvra në spitalin Covid 2/ Familjarët dhe miqtë kërkojnë drejtësi në 30-vjetorin e Xhino Koços
05/03 20:25
Vrau kunatin në tryezë/ Debatuan se kush gatuan më mirë, Korça apo Pogradeci
05/03 19:58
Pro dhe kundër kandidatëve të rinj?/ Çfarë mendojnë qytetarët për listat e partive
05/03 19:42
Top News – Bien infektimet, rriten viktimat/ Shifra të larta në 24 orët e fundit në vend
05/03 19:34
30 vite nga eksodi i shqiptarëve/ Rama në Itali! Di Maio: BE të hapë negociatat me Shqipërinë
05/03 19:16
Top News – Krimi makabër i studentit shqiptar/ Masakër në Rumani, ezkekutoi një familje
05/03 19:16
Top News – Tre grupet që kërcënojnë Shqipërinë/ Raporti, nga kush duhet të ruajmë sigurinë
05/03 19:15
Festat e 7-8 marsit/ Policia paralajmëron mësuesit dhe gratë, të mos mblidhen për të festuar
05/03 18:39
Top News – Plan sekret për festime dhe tubime/ Në terren veprojnë forca të shumta policie
05/03 17:52
Top News – Operacion me dronë, kamera e dylbi/ Policia blindon Shqipërinë për të kapur drogë
05/03 17:52
Top News – 900 mln lekët e krimit, ja kush i mori/ Edhe SPAK ‘fut duart’ në thesin e parave
05/03 17:51
Top News – Djali unik dhe rrethuar me para!/ Vrau babain, ja dëshmitë e para të familjarëve
05/03 17:51
Top News – Urdhër gjerman për zyrtarin e OFL/ Spiunoi trafikantët, u dha dosjen e hetimeve
05/03 17:51
Top News – Vaksinimi masiv i populates/ Nis trajnimi për 400 inferimierëve
05/03 17:45
Humbi garën në portal, i vë flakën Drejtorisë Arsimore në Fier, kapet autori
05/03 17:43
Top News – Pëshëngritësit kampionë/ Veliaj takon Briken Çaljan dhe Evangjeli velin
05/03 15:54
Top News – Ndërtimi i aeroporit të Vlorës/ ‘Madco Construction’ shpallët fitues i tenderit
05/03 15:53