Ekskluzive/ Emrat e 20 aplikantëve për KQZ të re, mes tyre ish kryeprokurori Sallaku
16/09/2020 15:23

Kur kanë mbetur edhe dy ditë nga afati përfundimtar i dorëzimit të dosjeve për organet e reja të KQZ, gazetari Top Channel Muhamed Veliu ka mësuar emrat e 20 aplikantëve që aspirojnë të zënë vendet vakante . Kuvendi Shqipërisë që ka hapur këtë proces shpreson që numri aplikantëve të rritet deri më 18 Shtator afati i fundit për dorëzimin e dosjeve. Lista e 20 aplikantëve të deritanishëm dominohet nga ata me profesion jurist. Ndër emrat surprizë që kanë kandidojnë, është ai i ish kryeprokurorit të përgjithshëm Theodhori Sallaku, i cili këto vite ka punuar si avokat dhe është antarë i asamblesë kombëtare të PS. Sollaku është kandidati më potencial dhe i preferuari socialistëve për të drejtuar KQZ-n e re. Për të qenë pjesë e KQZ së re kanë dorëzuar dosjet ish kryetarja e KQZ Lefteri Lleshi dhe ish anëtari KQZ Hysen Osmanaj.

Flamur Noka ikën nga Kukësi, Të shtunën votimi për të zgjedhur kandidatët e PD në qark
24/09 15:30
Hajdari: Rama gënjeu për listat/ Debat në kuvend, opozita e re kërcënon me bojkot
24/09 15:20
PD nis zgjedhjen e kandidatëve/ Votimi i parë në Kukës. Flamur Noka ikën nga qyteti i tij
24/09 13:01
Në Kuvend dekretet e Metës/ Presidenti ktheu ligjet për pronat dhe rajonet
24/09 12:59
Top News – ‘Mashtrimi më i madh’/ Hajdari akuza Ps për listat e hapura
24/09 12:25
Top News – Spiropali për Hajdarin/ Përgjegjësi për familjen biologjike
24/09 12:24
Hajdari akuza Ramës për Listat e Hapura: Mashtrim i madh…
24/09 11:56
Top News – Pandemia në Shqipëri/ Basha flet për mjekët dhe testimet
23/09 20:04
Zbulohen skenarët e opozitës për listat, aleatët: Të mos humbim kohë
23/09 19:51
Basha takon mjekët/ “Situata në prag të katastrofës. 6 muaj nga pandemia, deri tani dështim”
23/09 19:33
Top News – Konferenca e kryetarëve/ Kodi Zgjedhor, me 1 tetor në Kuvend
23/09 12:38
Listat e hapura në dilemë/ Do mblidhet Këshilli Politik për propozimet e Reformës në drejtësi
22/09 12:55
Listat e hapura, paralajmërimi i PS-së: PD-LSI të sjellë propozimin, ndryshe do veprojmë të vetëm
21/09 15:53
Top News – Veliaj lëviz 20 drejtues/ Tiranë, socialistët ndezin motorët
21/09 15:05
Top News – Listat e deputetëve/ Balla-modeli ynë, nuk është shpikje!
21/09 13:54
PS mbledh grupin parlamentar/ Diskutimi për Reformën Zgjedhore
21/09 12:52
Top News – Propozimet për listat/ Gjiknuri i përgjigjet Hajdarit
21/09 12:05
Top News – ‘Koha nuk pret më’/ Meta përkujton vizitën e Papës
21/09 11:44
Top News – ‘Kushtetuesja’ brenda ‘20/ Kërkesa e ambasadores Yuri Kim
18/09 16:47
Dështon mbledhja e këshillit politik mes socialistëve dhe opozitës, rikthyer edhe tonet e ashpra
18/09 15:25