E vrau pas sherrit për stallën e derrave/ Lihet në burg autori, 44-vjeçari i penduar
20/12/2020 11:37

Gjykata e Beratit dha masën e sigurisë “arrest në burg” për 44-vjeçarin Vangjel Polovina, që akuzohet për “vrasje me paramendim”. Polovina vrau me kallashnikov, 3 ditë më pare, në një lokal të fshatit Goraj, 41-vjeçarin Ajet Guneli. 44-vjeçari hyri në Gjykatën e Berati, nën masa të rrepta sigurie dhe seanca e masës së vlerësimit është zhvilluar pa praninë e mediave. Prokurori i çështjes, Dritan Gripshi mësohet se i kërkoi gjykatës vlerësim të ligjshëm të arrestitmi të Polovinës dhe caktimin e masës së sigurisë “arrest me burg”. I arrestuari, Vangjel Polovina ka shprehur pendesë në seancë dhe ka deklaruar se vrasja ka ndodhur në gjaknxehtësi e sipër, pas shumë kërcënimeve me jetë që i kishte bërë viktima. Ka qënë gjyqtari Durim Hasa, ai që e ka cilësuar të ligjshëm arrestimin e Vangjes Polovinës dhe ka vendosur për të masën e sigurisë “arrest në burg” pa afat. 44-vjeçari Vangjel Polovina akuzohet për “vrasje me paramendim”. Mëngjesin e së enjtes ai vrau me 20 plumba kallashnikovi 41-vjeçarin Ajet Guneli Ajdini në një lokal në fshatin Goraj në qytetin e Kuçovës. Konflikti mes tyre kishte nisur disa ditë para vrasjes, për shkak të një borxhi të padhënë për një objekt (stallë derrash), që autori i vrasjes ia kishte marrë me qira viktimës.

Top News- Preç Zogaj pro Bashës e mesazh të fortë Berishës për pengesën Amerikane
08/12 14:13
Top News-‘Liria nuk vjen pa mund’ Flutura Açka hap aktivitetin e 8 Dhjetorit
08/12 14:03
Top News-Një mesazh edhe nga Yuri Kim/Për studentët guximtarë, 31 vjet më parë
08/12 13:59
Top News-Vjedhje si nëpër filma në Fier/Skemë për të grabitur naftën bruto në Albpetrol
08/12 13:33
Top Channel/ Kuvendi Kombëtar i 11 Dhjetorit, PD Lezhë bën publikë emrat e delegatëve
08/12 13:30
Top News- Helmimi nga uji në Krujë/ Apeli lë në fuqi vendimin për ish-zyrtarët
08/12 13:24
Top News – Nga Belgjika, atentati në Tiranë!/ 100 mijë euro për vrasjen, si larje e hesapeve
08/12 13:20
Top Channel/ Reshje të dendura bore në Malësinë e Madhe! Të vizitosh Lëpushën, mision i rrezikshëm
08/12 13:15
Top News – Bllokohet pika turistike e Lëpushës, mbi 60 centimetër borë
08/12 12:56
Top News – PD pret Metën për datën e zgjedhjeve/ Gati për garën në zgjedhjet për 6 bashki
08/12 12:47
Top News- Lëndë eksplozive C4 për atentate/ Zbulohet grupi në Lezhë, tre të arrestuar
08/12 12:26
Top News – Foltorja e fundit e Berishës në “Qytetin Studenti”/ Në takim edhe Fatmira Hajdari
08/12 12:21
Top News- Ulen temperaturat, ‘ngrijnë’ rrugët/ Probleme me energjinë elektrike në disa zona
08/12 12:18
Top News- Si u zbulua atentati në Tiranë/ Kë donin të vrisnin grupi kriminal i Lezhës!
08/12 12:16
Top News- Mesazhet e politikës për 8 dhjetorin/ Rrëzimi i regjimit nga 300 studentët e 1990
08/12 12:14
Top Channel/ Sot dita kombëtare e rinisë/ Disa aktivitete në kujtim të protestës studentore
08/12 12:12
Top Channel/ Berisha shkon në qytetin studenti/ Takimi në kujtim të protestave studentore
08/12 12:11
Top News-Një vit nga vrasja e Klodian Rashës/Detajet e krimit, 10 vjet burg për autorin
08/12 12:07
Top News-8 dhjetori, vendimi i Kuvendit/Si u shpall festë kombëtare e rinisë shqiptare
08/12 12:04
Top Channel/ Fushata e vaksinimit anticovid, Manastirliu: Thelbësor për festa më të sigurta!
08/12 11:26