Dyshohen për trafikun e kokainës/ Xibraku dhe Peti para gjykatës.Njëri shfryn,tjetri qëndron kokulur
13/04/2021 10:31

Në magazinën “Massabi Fruits”, supozohej se do të vinin 143 kg kokainë, por që u kapën dhe u sekuestruan në Portin e Durrësit.Dy administratorët e firmës pritëse në Shqipëri, Klajdi Xibraku dhe Erion Peti kanë mbërritur në Gjykatën e Durrësit ku pritet të njihen me masën e sigurisë. Seanca zhvillohet me dyer të mbyllura, për shkak të pandemisë. Klajdi Xibraku është i veshur me xhup të kuq dhe duket në një moment që shfryn teksa pret që të nisë seanca, ndërsa Erion Peti qëndron me kokë ulur në disa momente. Xibraku do të përfaqësohet nga avokati Drilon Cani dhe Erion Peti do të përfaqësohet nga avokati Elton Hyseni, ndërsa gjyqtare e çështjes është Eda Kaja. Organi i akuzës ka kërkuar arrest me burg për të dy administratorët. Të dy janë me arsim të lartë dhe nuk rezultojnë të dënuar më parë. Xibraku është i fejuar, ndërsa Peti është i martuar dhe ka tre fëmijë.

Top Channel/ Tentoi të vetëdigjej teksa besimtarët falnin Bajramin, arrestohet 40-vjeçari
13/05 07:53
Top News – Mesazhi i fundit i Armando Beqirajt/ Dëshmia e bashkëshortes islandeze për vrasjen
12/05 22:36
Top News – Si e mashtruan policinë 2 vrasësit…! Ekzekutorët të paguar, tre pistat e hetimit
12/05 22:29
Top News – Rama refuzon çmimin e infermierëve/ ‘Nuk e meritoj, do dalim tek portokallia’
12/05 21:39
Top News – Vrasjet dhe krimet zgjedhore/ Mesazhi i kryeprokurorit për vartësit e tij
12/05 21:17
Top News – 30 vitet e gazetës ‘Koha Jonë’/ Gazetarët në shënjestrën e pushtetit ‘Berisha’
12/05 21:16
Top Channel/ “Berisha dogji gazetën Koha Jonë”/ Rrëfimet e gazetarëve që përjetuan ngjarjen e rëndë
12/05 19:58
Top Channel/ Vaksina e Sinovac, efektivitet të lartë/ Studimi në Indonezi, mbron 98% nga vdekja
12/05 19:56
Top Channel/Ramazani i 75-të që agjëron! 87-vjeçari Vehbi Hashani: E kam më të lehtë tani në pleqëri
12/05 19:55
Top Channel/ “Të hiqet ora policore”. Propozimi i mjekëve: Baret dhe restorantet mbyllur gjatë natës
12/05 19:52
Top Channel/Rama: Ndihmë deri në moshën 18 vjeç për fëmijët e mjekëve të rënë në krye të detyrës
12/05 19:51
Top Channel/ Rrëzohen kërkesat e PD-LSI/ Pezullohet vendimi për Gjirokastrën
12/05 19:49
Top Channel/ Në Shqipëri po prodhohet bitcoin, katërfishohet çmimi i pajisjeve prodhuese
12/05 19:47
Top Channel/ Aksident në Golem, tre makina përplasen me njëra-tjetrën, trafik në rrugë
12/05 19:26
Top Channel/ Aksidenti fatal i“Xubit të Yzberishtit”/ Me shpejtësi të madhe përplaset me makinat
12/05 18:56
Top Channel/ Protesta të dhunshme në ambasadën e Izraelit në Athinë
12/05 18:17
Top Channel/ Gaz lotsjellës e shkopa, protestë e dhunshme para ambasadës
12/05 18:17
TopNews-Ulet numri i viktimave dhe infektimeve/Situata pandemike në 24orë,3 viktimë,42 raste të reja
12/05 17:55
Top Channel/ Athinë, servisi i makinave përfshihet nga flakët, 10 zjarrfikës në vendngjarje
12/05 17:48
Top News- Dita Ndërkombëtare e Infermierëve/ ‘Kemi pasur vit të vështire, vdekjet ishin të rënda’
12/05 17:34