“Do jepni llogari për ato që keni nxjerrë në media”/ Revoltohet gruaja e tretë e Zhidrus
25/09/2020 10:32

Një ditë pas ngjarjes së rëndë në lagjen 11 nëntori në Elbasan duket se ka rënë qetesia. Vetëm shenjat e plumbave nëpër ndërtesa flasin për atë që për pak u kthye në tragjedi. Duket se 71 vjeçari Lefter Zhidru ishte thuajse i panjohur për banorët e kesaj zone. Edhe ata që e njihnin e cilësonin si problematik. Por për policinë dhe struktura të tjera shteterore 71 vjeçari nuk ishte i panjohur. Disa herë ai ishte thirrur në polici për shkak të konflikteve me fqinjët dhe po kaq herë për shkak të konflikteve me bashkëshortet. 71 vjecari ishte i martuar 3 here dhe me secilën martese kishte nga një femije. Më e vogla 14 vjeçe. Ndërkohë gruaja e tretë e tij, një ditë pas ngjarjes është shprehur e revoltuar ndaj mediave, duke “thënë se do jepni llogari”. Sot në këtë banesë janë hapur dyert e mortit ndërsa një ditë më parë një i moshuar pikërisht nga këto dritare mbajti për 5 orë me shkëmbim zjarri forcat RENEA dhe gjithë policinë e shtetit ndërsa dy të rinj kalimtar të rastit mbetën të plagosur.

Top News – Ja kush lihet në pritje/ PD publikon listën me kandidatë
23/10 22:24
Top News – Shpotit Meten/ Rama: Gol me kokë drejtësisë!
23/10 22:23
Top News – Shtatzëne në muajin 9/ Gjylameti preket nga covid 19
23/10 22:21
Top News – Gjyqtari Faut Vjerdha/ Rikthimi i parë pas shkarkimit
23/10 22:20
Jeta e Ina Nukës pas lëndimit/ Flet policja që u plagos në protestat e opozitës
23/10 19:53
Shqipja largohet nga Për’puthen/ Vendimi i produksionit pas qëndrimeve homofobe
23/10 19:52
Top News – Veliaj ironizon Bashën/ ‘U mërzit, se iu prishën pazaret’
23/10 19:50
ABI Bank feston 5 vjetorin/ Kim: Banka amerikane e investimeve, shembull që jam krenare ta mbështes
23/10 19:45
Shkelzeni banon në Rolling Hills/ Kompleksi ku vilat kushtojnë nga 500 mijë deri në 1.7 milionë euro
23/10 19:42
Veliaj: Do thyejmë rekordin e 2017/ “Rivalët tanë nuk kanë as nënshtetësi shqiptare”
23/10 19:34
Meta rrëzon ligjin e zgjedhjeve/ Presidenti i kërkon mendim komisionit të Venecias
23/10 19:33
Top News – ‘Jam rëndë me covid’/ Kreu i sindikatës të naftëtarëve
23/10 19:18
Top News – Masat anti-covid/ Policia vendos me qindra gjoba
23/10 18:38
Top News – Universiteti Mesdhetar/ Javën që vjen mbyllen regjistrimet
23/10 18:22
Top News – Kthehet në muze/ Shtëpia e at Gjergj Fishtës
23/10 18:02
Lezhë/ Makina përplas një këmbësor, dërgohet në gjendje të rëndë në spital
23/10 17:59
Top News – Bilanci i Covid në 24 orë/ 306 raste pozitive, 4 humbje jete
23/10 17:10
KED “mbylli sytë” për noteren/ Sonila Bejtja nuk ka të deklaruar si notere bilancin e vitit 2018
23/10 17:08
Investime ne 38 rrugë/ Bashkia e Tiranës po restauron infrastrukturën në disa lagje
23/10 15:52
Marshim për kancerin e gjirit/ Aktivitet ndërgjegjësuese në Elbasan
23/10 15:50