Djegin flamurin shqiptar, provokojnë serbët në Gjermani – Shqipëria Live
17/06/2024 15:29

Pritej të kishte festë shqiptare në Gjermani pas kualifikimit në Euro2024 dhe ashtu ndodhi. Edhe pse në ndeshjen e parë me Italinë u mposhtëm me rezultatin 2-1, shembulli që erdhi nga tifozët ishte pothuajse më i miri. Rrugët e Dortmundit për ndeshjen e parë u mbushën me flamuj kuqezi e veshje popullore, sigurisht shoqëruar me këngë e valle të Shqipërisë. Festa u reflektua më pas edhe në stadium, ku nga 60 mijë tifozë të pranishëm, rreth 50 mijë ishin shqiptarë. Një "pushtim" kuqezi u konsiderua kjo gjë edhe nga mediat ndërkombëtare, ndërsa në Itali "ngriheshin dyshime nëse ishin në Tiranë apo në Dortmund".

Nga lekët te udhëtimet dhe emocionet e reja? Astrologia i zbulon të gjitha -Shqipëria Live
12/07 14:00
Zbuloni shenjat e horoskopit që do argëtohen dhe do flirtojnë më shumë gjatë verës – Shqipëria Live
12/07 13:59
Cilat janë shenjat më me fat në dashuri gjatë verës? Flet astrologia – Shqipëria Live
12/07 13:59
Shqiptarët mblodhën 600 mijë euro, Klevisi: Kisha 1% shpresë – Shqipëria Live
12/07 13:55
“Dhuro gjak, mund të shpëtosh 6 fëmijë” – Shqipëria Live
12/07 13:52
Kush mund të dhurojë gjak? Mjekët tregojnë çfarë të keni parasysh – Shqipëria Live
12/07 13:52
Në verë ka rënie të dhuruesve të gjakut, mjekët: Shtohen aksidentet – Shqipëria Live
12/07 13:49
“Fëmijën 10 vjeç e vranë në sy të babait”, reporterja e luftës tregon tmerrin – Shqipëria Live
12/07 13:20
“Më iku zëri”, Donika tregon luftën me tumorin dhe abortet – Shqipëria Live
12/07 13:12
“Te shtëpia e Jasharve gjeta 1 fletore me vizatimet e fëmijëve të vrarë” – Shqipëria Live
12/07 13:11
“Fëmijë dhe gra shtatzënë të vrara”, reporterja e luftës tregon kujtimet e trishta – Shqipëria Live
12/07 13:11
Si ndikon muzika tek shpirti dhe trupi i njeriut? Flet studiuesi – Shqipëria Live
11/07 14:12
“Vdes për bamjet dhe fasulet”, amerikani “çmendet” për ushqimet shqiptare – Shqipëria Live
11/07 14:11
Nga Amerika në qytetin e gruas, amerikani zbulon çfarë i pëlqen nga Fieri – Shqipëria Live
11/07 14:00
La Amerikën për të jetuar në Fier me familjen e tij, njihuni me Alexanderin – Shqipëria Live
11/07 13:49
Përgjimet e “Sky” fundosin Rrajën dhe Durim Bamin, ja plani për eleminimin e Ndokës – Shqipëria Live
11/07 13:42
Dritan Dajti kërkon lirinë, çfarë ndodhi sot në seancë? – Shqipëria Live
11/07 13:36
Pjesë e grupit të Bamit dhe Dokles, çfarë u zbulua në telefonin e Xhelal Rraja – Shqipëria Live
11/07 13:32
Pse e donte te vdekur Xhalal Rraja deputetin Arben Ndokën? Zbulohet plani – Shqipëria Live
11/07 13:27
Arrestohet Xhelal Rraja, po siguronte mjetet për vrasjen e Arben Ndokës – Shqipëria Live
11/07 13:20