Djegia e makinës në Vlorë, flet pronari: S’kam konflikte, prej 4 ditësh kam ardhur me pushime dhe…
21/07/2020 09:37

Gjatë natës në parkimin e një hoteli në Vlorë është djegur një automjet luksoz. Mësohet se makina është në pronësi të një shqiptari nga Kërçova i cili është emigrant në Gjermani. Ai u shpreh se nuk ka dyshime dhe as konflikte me asnjë persona dhe se në Vlorë kanë ardhur me pushime prej 4 ditësh. “Jemi nga Maqedonia nga Kërçova, kemi ardh për pushime që prej 4 ditësh dhe tani ka ndodh kjo. Automjetin e kanë djegur krejt. Skena dyshim askund, skemi zënka me askënd”- thotë pronari i makinës së djegur. “Ne kemi ardh me pushime. Ngjarja është shumë e keqe. Jetoj në Gjermani edhe tani kemi ardh me pushime. Policia tani po heton. Kamerat e kanë kapur”- shtoi ai. Njoftimi i policisë Rreth orës 05:18, në aksin rrugorë Vlorë-Ujë i Ftohtë, pranë një hoteli është djegur në pjesën e përparme auomjeti tip Audi-A8 në pronësi të një pushuesi, i cili nga hetimet paraprake dyshohet se është djegur qëllimisht me lëndë djegëse benzinë, për motive ende të paqarta. Grupi hetimor po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me zbardhjen dhe sqarimin e rrethanave

Top Channel/ Problemet e turizmit në Sarandë, pas ndërtimit të shëtitores s’ka ku ankorohen anijet
26/01 12:45
Top Channel/ 149 të infektuar në Shkodër! Qarku i tretë pas Tiranës dhe Fierit për të sëmurë aktivë
26/01 12:41
Top News – 40 vjet burg për 2 vrasës në Elbasan/Ngjarja në korrik 2020, si u vra Florian Lamçe
26/01 12:40
Top News-Dëshmia e të arrestuarit në Durrës/‘Jo, nuk e kam vënë unë tritolin në shtëpi’
26/01 12:32
Top Channel/ Rreziqet e gazetarisë! Puna e vështirë që përfundon ndonjëherë me pension minimal
26/01 12:23
Top Channel/ Të jetosh nga hithra. Bashkëshortët që mbledhin bimë medicinale për të jetuar
26/01 12:17
Top Channel/ Politikani që rri në dyert e gjykatës! Klevis Balliu ka dhjetëra procese të hapura
26/01 12:15
Top Channel/ “Sherr” për vaksinat anti Covid! Debate edhe brenda mureve të shtëpisë
26/01 12:08
Top News-Tërhiqet i ftohti polar/Nis rritja e temperaturave, ja çfarë pritet në vijim
26/01 11:51
Top News – Dosja e pengjeve në mes të Tiranës/Nga marrëveshjet e fshehta te faturat e kripura
26/01 11:44
Top News – 7 ditë para vendimit për shkarkim/Meta kundër Kushtetueses, kërkon hetim disiplinor
26/01 11:39
Top News – Liderat e pavotuar në Shqipëri /Si minohet demokracia brenda kampeve politike
26/01 10:44
Top Channel/ Tritol Dukës, ndalohet autori. Kamerat e sigurisë fiksuan mjetin që përdori i dyshuari
26/01 02:23
Top News-Kokainë dhe prostituta në Ekuador/Detaje të reja për vrasjen e Ergys Dashit
25/01 22:57
Top News-Eksplozivi, autori identifikohet brenda 24 orëve/Kush e vuri tritolin në shtëpinë e Dukës
25/01 22:21
Top News-Burg përjetë për autorët e masakrës / Gjykata speciale dënon vrasësit e dyfishtë
25/01 20:48
Top News- Renea dhe FNSH, operacion në Fier / Blindohet qyteti, bllokohen disa makina luksoze
25/01 20:36
Top Channel/ Socialistët, një ekonomist kandidat për bashkinë Dibër
25/01 20:32
Top Channel/ Kosova “mbyll” kufirin. Reagon kundër opozita në Prishtinë, kërkon seancë urgjente
25/01 20:12
Top Channel/ Në një vit Shqipëri hynë 2.6 milionë persona nga Kosova për turizëm
25/01 20:10