Deti me Greqinë, zgjidhje në gjykatë/ Rama – Bakojanisit: Marrëveshja e rrëzuar! Nuk ndikoi Turqia
16/09/2020 15:05

Kryeministri Edi Rama në një prononcim për Top Channel tregon detajet e asaj çfarë bisedoi në një darkë pune, me homologun grek Mitsotakis mbrëmjen e të mërkurës në Athinë. Sipas kryeministrit Rama, zgjidhja e shumë problemeve mes dy vendeve fqinje është në rrugë të mbarë. “Ka pasur një faze të vështirë dhe kjo krijoi periudhë ftohje. Kanë pasur faze tjetër që kemi nisur të dialogojmë. Progresi deritanishëm një bazë e mirë për të konkluduar nga qeveria aktuale: Ndërsa ministri punëve të jashtme të Greqisë Demdias dha këtë deklaratë. “Ishte një darkë shoqërore do kemi një drekë pune pas pak. Mbrëmë kishim një takim në klimë të përzemërt me kryeministrin Mitsotakis. Diskutuam në një klimë tepër pozitive mes nesh. Me Shqipërinë mike na lidh histori e njëjtë dhe nje e ardhme e përbashkët për të cilën po punojmë fuqishëm.”

Rehabilitimi i pallateve/ Rama inspekton në Shijak dhe Durrës, në Manzë ndërtimin e shtëpive të reja
25/10 16:38
Veliaj në Zall Herr:“PS-ja është partia e fituesve;hallet e Zenit dhe Monës janë vilat miliona euro”
25/10 16:25
Rama, Vuçiç dhe Zaev takohen online/ Diskutojnë për Minishengenin Ballkanik, ftesë edhe Kosovës
25/10 14:48
Top News – Këshilli Politik/ Rudina Hajdari kërkon rimbledhjen
25/10 14:22
Top News – Meta kritika qeverisë/ ‘Të rriten testimet për Covid 19’
25/10 14:19
“Të padëshiruarit” e PD-së/ Komisioni “Ruli” skualifikon një të tretën e ish-deputetëve
24/10 15:17
Top News – Kryemadhi me të rinjtë/ ‘Bashkë t’i japim fund tranzicionit’
24/10 14:49
Top News – Balla për Elbasanin/Të sherohet nga kanceri i plehrave
24/10 14:47
Top News – Bylykbashi-kodi zgjedhor/ `Vret` kandidatet e pavarur
24/10 12:32
Top News – Kthimi i Kodit Zgjedhor/ PD përshëndet vendimin e Metës
23/10 16:14
“Luftë” me tiganë dhe video/ Kryeministri shpërndan videon e Kryemadhit dhe Vasilit
23/10 15:28
Meta rrëzon ligjin e zgjedhjeve/ Presidenti i kërkon mendim komisionit të Venecias
23/10 15:08
Top News – Kthen Kodin Zgjedhor/ Meta-një mundësi për reflektim
23/10 15:06
Top News – Projektbuxheti i dështimit / PD- klientelist, thellon borxhin
23/10 14:09
Top News – Rama-naftëtarëve/ ‘Dilni nga greva dhe do vij tek ju’
23/10 11:56
Top News – Debat Gjoni-Lleshaj/ Ndryshimi në ligjin e gjendjes civile
22/10 16:20
Të zgjedhurit e PD-së pro incerenatorëve/ Ish-kryebashkiakët shpreheshin ndryshe nga drejtuesit e PD
22/10 15:39
Top News – Çështja e detit në Hagë/ Basha-faza paraprake jo nga qeveria
22/10 15:09
KED shkeli Kushtetutën/ Lejoi një notere në garën për Gjykatën Kushtetuese
22/10 15:08
Top News – Pandemia e Covid 19/ NATO dhuron edhe 60 respiratorë
22/10 12:55