CoVid-19/ 15 raste të reja, një 82 vjeçare rezultoi me covid pas vdekjes
31/05/2020 11:47

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë konfirmuar 15 raste të reja, dhe shkon në 1136 numri i të prekurve. Deri tani 872 të shëruar. 31 pacientë të shtruar në Spitalin Infektiv. Ndërkohë ministria ka bërë një sqarim në lidhje me ndërrimin e jetës të një 82 vjeçare në spitalin universitar “Shefqet Ndroqi”. “Ajo vuante nga Fibroza pulmonare, stadi i fundit, insuficienca kardiake, fibrilacion atrial, diabet mellitus dhe HTA, sqarojmë se, me gjithë ndihmën e dhënë, 82 vjeçarja ka jetuar vetëm disa orë. Analiza për coronavirus ka rezultuar pozitive pas vdekjes. Por shkaku i vdekjes, nëse ka qënë koronavirusi përgjegjegjës, po analizohet nga stafi mjekësor i spitalit ”Shefqet Ndroqi””, thuhet në njoftim.

Top News – Bllokohen, 22 mijë paund/ Rinas, paratë e fshehura në valixhe
05/08 12:40
Emergjenca e zjarreve të qëllimshme/ Ankohen banorët e fshatrave në Lushnjë: Po vihen për inat
05/08 12:20
Rrezikuan të mbyteshin/ Policia për ngjarjen në Himarë: Tre i shpëtuam, gruaja nuk gjendet
05/08 12:17
Dhërmi/ Çfarë nuk u pa nga stuhia e djeshme: Pa koment
05/08 11:08
Moti i keq/ Policia: Mjetet lundruese të mos dalin në det. Në Borsh plazhi bosh: Pa koment
05/08 10:52
Aksident fatal në Elbasan-Peqin/ Ndërron jetë 43-vjeçarja: Pa koment
05/08 10:35
Kuçovë/ Përplasi fëmijën 7-vjeç dhe iku nga vendngjarja, në kërkim 23-vjeçari: Pa koment
05/08 10:20
Pogradec/ Shpërthen bombola e gazit, pëson lëndime pronari i shtëpisë: Pa koment
05/08 09:40
Shpërthim i fuqishëm në kryeqytetin e Libanit/ Pamje dramatike nga qyteti, qindra të plagosur
04/08 22:08
“Situatë kaotike në spitale”/ Të paktën 10 të vdekur dhe qindra të plagosur nga shpërthimi në Liban
04/08 20:38
8 vjet pa Arbën Xhaferin/ Hapësira shqiptare humbi një nga njerëzit më të mençur
04/08 20:12
I dënuari përjetë, kallëzim në SPAK/ Ilir Gjergo ankohet për ish prokurorë dhe …
04/08 20:08
Greqia mbyll gjatë natës Kakavijën/ Prej 16 gushtit kush kthehet nga Shqipëria izolohet për 7 ditë
04/08 20:03
Top News – Liria e medias/ Presidenti publikon raportin
04/08 19:56
Pyjet në flakë në Veri dhe Jug/ 140 hektarë pyje me pisha janë djegur në Seman
04/08 19:48
Të pambrojtur në plazh/ Në Durrës nuk po respektohen masat anti Covid
04/08 19:44
4 viktima dhe 130 raste të reja/ 116 pacientë të shtruar në dy spitalet Covid, 7 të intubuar
04/08 19:37
Top News – Qeveria greke merr vendimin e ri/ Teste në kufi e kufizime
04/08 18:54
Top News – Bilanci i Covid-19/ Në Kosovë e Maqedoninë e Veriut
04/08 18:37
Top News – Dasëm në Fushë-Milot/ Gjobitet me 1 milionë lokali
04/08 18:34