Cilësia e ulët e karburanteve, Koka: Shkak madhor për ndotjen
14/12/2015 00:00

Lënda djegëse që qarkullon në vend është e një cilësie të ulët. Ministri i Mjedisit Lefter Koka tha se duhet të rritet kontrolli ndaj këtyre subjekteve dhe nuk duhet të lejohen në qarkullim automjetet e vjetëruara, të cilat nuk janë të pajisura as me katalizator.

Top News-Pas vrasjes së Jonadës në Himarë/Sa mjete lundruese janë bllokuar pas tragjedisë
15/08 10:56
Top News – Shqipëria, tjetër akord me Arabinë Saudite/Arrihet marrëveshja për njohjen e patentave
15/08 10:44
Top News- Ukraina në kundërsulm!/Shënjestron depot me armë ruse në Kherson!
15/08 10:33
Top News- Bandat i shpallin luftë shtetit!/Si po dominohet Ekuadori nga kartelet e drogës
15/08 10:32
Top News-Burg për errësimin e xhamave të makinës/Kallëzim penal për rastet e certifikatave false
15/08 10:24
Top Channel/Koncerti i Noizyt në Tiranë/U shitën mbi 15 mijë bileta, kënduan artistë vendas &të huaj
15/08 09:31
Top News-‘Trafikantët do na vrisnin’/Arrestohen dy shqiptarë në një shtëpi bari në Angli
14/08 22:20
Top Channel/ Ushtroi aktivitet brenda zonës së kufizuar, i bllokohet skafi 49-vjeçarit në Ksamil
14/08 21:34
Top News – Akuzohet se vrau kolegun e tij/ Del përpara gjykatës shqiptari, hetimet vijojnë!
14/08 20:20
Top Channel/ Zjarret shfaqen sërish në pyjet e Shkodrës, qyteti pushtohet nga tymi
14/08 20:14
TopChannel/Energjia 600 milionë euro në 2022!“Ky është varianti optimist”,ndikoi çmimi dhe thatësira
14/08 19:47
TopChannel/Diabetikët rrezikohen nga vapa!Mjekët sugjerojnë të shkojnë në zona malore për të pushuar
14/08 19:45
Top Channel/ Gruri ukrainas! Së shpejti anijet do nisen drejt vendeve të varfra si Etiopia, SomalI
14/08 19:44
Top Channel/ Bilanc lufte! Bie zjarr në një kishë në Egjipt: 41 të vdekur dhe 14 të lënduar
14/08 19:36
Top News-Sërish përplasje bandash në Antwerp/Larje hesapesh mes shqiptarëve, 3 shpërthime në 1 javë
14/08 18:25
Top News-8 mijë udhëtarë zbresin në Durrës/Fluks i lartë automjetesh, jugu destinacion i preferuar
14/08 17:19
Top Channel/Hoqi flamurin turk nga plazhi i Gjirit të Lalzit dhe e hodhi në det,prangoset 48-vjeçari
14/08 17:13
Top News- Rusia nuk i ‘harron’ miqtë!/Vendi i vetem në BE që Moska ndihmon me gaz
14/08 16:22
Top News – Çfarë po ndodh në Tiranë, retë ‘mbulojnë’ qytetin
14/08 15:45
Top Channel/ S’ ka treg për pjeshkën/ Fermeri: Është rritur kosto, çmimi ka rënë, ndikoi lufta
14/08 15:34