Breshër dhe dallgë të forta/ Moti i keq ‘pushton’ Vlorën, anulohet lundrimi i mjeteve të vogla
08/02/2021 10:57

Si pasojë e motit të përkeqësuar në portin e Vlorës prej ditës së diel është pezulluar lundrimi i mjeteve të vogla , ndërsa vijon itinerarin trageti i linjës Vlorë Brindisi. Ndërkohë era e fortë paraditen e kësaj të hënë është shoqëruar me reshje të dendura shiu por dhe breshër. Sipas kapitenerisë së Vlorës, era e fortë është me një shpejtësi 10 – 15 m/ sec ndërsa fuqia e dallgëve është regjistruar 6 -7 ballë. Si pasojë mjetet e vogla lundruese dhe ato të peshkimit janë pezulluar. Trageti i linjës me Italinë do të vijojë itenerarin. Përmirësimi i kushteve hidrometeorologjike për mjetet e vogla lundruese dhe ato të peshkimit do të jetë në datën 08.02.2021 ora 16:00 dhe ne vazhdim.

Top News – Masakrohet me thikë shqiptarja në Itali / 37-vjeçarja, u godit pranë banesës
26/05 10:34
Top News- 100 emrat e ‘spiunuar’ nga Dumani/ Pritet tjetër valë arrestimesh pas dëshmisë së tij
26/05 10:33
Edicioni Informativ / Ngjarjet kryesore nga vendi, rajoni dhe bota | Top News
26/05 10:21
Top News- Shpërthen në flakë autobusi në Vlorë, digjet plotësisht
26/05 09:39
Top Channel/ Pas fitores së Romës, tifozët e Feneyord shkatërrojnë karriget tek pedonalja
26/05 09:37
Top Channel/ Shkrumbohet autobusi në autostradën Fier-Vlorë, po transportonte punonjës fasonerie
26/05 09:34
Top Channel/ Roma fiton kupën/ Italianet marrin trofeun Europian ne stadiumin e Tiranes
26/05 01:43
Top Channel/ Roderdam/ Tifozët e Feyenoordit thyejnë vitrina e përplasen me policin
26/05 01:37
Top Channel/ Italianët janë në festë/ Emocione të mëdha te amfiteatri
26/05 01:32
Top Channel/ Festë në sheshin Skënderbej/Tifozët shqiptarë shijuan në qetësi finalen
26/05 01:28
Top Channel/ Holandezët e dëshpëruar, tifozët në zonën e pedonales ndoqën ndeshjen nga ekrani
26/05 01:25
Top Channel/ Tifozët largohen me qetësi/ Policia në gatishmëri për të shmangur incidentet
26/05 01:19
Top Channel/ Tifozët dalin nga stadiumi, policia në gatishmëri për të shmangur incidentet
26/05 01:18
Top Channel/ Entuziazmi i italianëve, Hoze Mourinjo solli një trofe evropian pas disa dekadash
26/05 01:05
Top Channel/ Situatë e qetë në Tiranë, holandezët shmangin trazirat pas humbjes
25/05 23:56
Top Channel/ Roma fiton kundër Feyenoord/ Holandezët të shkatërruar
25/05 23:46
Top Channel/ Pllakos heshtja mes ‘tulipanëve’, me sytë nga monitori në pritje të golit
25/05 23:02
Top Channel/ Holandezët rrahin shqiptarin, ai vrapon drejt policëve për të shpëtuar
25/05 21:37
Top Channel/ Skënder Brataj në krye të detyrës, i pranishëm në “Air Albania” për çdo emergjencë
25/05 21:35
Top Channel/ “Forca Roma!”, bukuroshet italiane “pushtojnë” Tiranën
25/05 21:14