Basha takon të dëmtuarit e tërmetit/ Kreu i PD-së viziton fshatrat e zonës së Manzës
10/08/2020 15:33

Kur u duk se politika kishte marrë pushimet verore, Lulzim Basha u shfaq në fshatin Kameras në Manzë të Durrësit, pranë banorëve të prekur nga tërmeti i 26 nëntorit. Ndonëse ka vendosur ta kalojë gushtin në punë, kryedemokrati u përball me kritikat e kryefamiljareve të dëmtuar. “Unë jam më i vjetër dhe ti më i ri, je me shumë vonesë duhet të kishe dalë më përpara në punë. Je me shumë vonesë, për shumë gjëra. Duhet të jesh më afër me popullin për shumë gjëra”, tha Kadri Barruku. “E pranoj, por unë kam qenë herën e fundit në mars, pastaj nisi pandemia, ishte e vështirë për të dalë, por ngjarjet i kam ndjekur”, u përgjigj Basha.

Meta rikthen gjuhën e ashpër/ Presidenti: Ta provojnë të më shkarkojnë
18/09 12:58
Top News – Cakaj në Maqedoni/ Takim me krerët politikë shqiptarë
18/09 12:03
Top News – Reforma Zgjedhore/ Basha takim me ambasadorin gjerman
18/09 11:45
Për reformën nuk ka konsensus/ Të premten PS-PD-LSI duhet të ulen sërish
17/09 15:26
Lleshaj: Makina ime vetëm 49 mijë euro/ Ministri: Nëse kushton më shumë, jap dorëheqjen
17/09 15:21
Top News – Komisioni për KQZ e re/ Votohet në Kuvend, 95 vota ‘pro’
17/09 14:55
Top News – Axhendë e ngjeshur/ Pas Athinës, Rama në Berlin
17/09 14:50
Top News – Balla në parlament/ Transparencë për pronësinë e medias
17/09 13:17
Top News – Protesta e naftëtarëve/ Hajdari-qeveria e opozita heshtin!
17/09 13:15
Top News – Rama, vizita në Greqi/ Në ‘Open’ diplomatë e analistë
17/09 11:06
Ekskluzive/ Emrat e 20 aplikantëve për KQZ të re, mes tyre ish kryeprokurori Sallaku
16/09 15:23
Deti me Greqinë, zgjidhje në gjykatë/ Rama – Bakojanisit: Marrëveshja e rrëzuar! Nuk ndikoi Turqia
16/09 15:05
Top News – Rama për Fatos Nanon/ Të fshehtat e urimit për ditëlindje
16/09 12:14
Top News – Meta, letër për KED/ ‘Të ngrihet gjykata Kushtetuese’
16/09 11:34
Top News – Rama në Athinë/ ‘Hyrja në BE, pa alternativë’
16/09 10:54
‘E vetmja alternativë e Shqipërisë është BE’, Rama: Maqedonia theu tabutë me Greqinë!
16/09 09:51
Darka e Ramës me Mitsotakis/ Qasje e re, një proces bisedimesh që do të mbyllë të gjitha temat e vjetra dhe të reja
16/09 02:17
Lleshaj: Ditë shumë e rëndë, grupet kriminale përdorin çdo mjet që kanë në dispozicion. Ka celula që janë biznes kriminal
16/09 02:15
Top News – Ambasadorët e SHBA e BE/ Takim me opozitën joparlamentare
15/09 13:36
Top News – Ambasadorja Yuri Kim/ Mesazh në ditën e demokracisë
15/09 11:16