Basha me bizneset në Korçë: Ja masat që do të marr ditën e parë në pushtet
05/07/2020 13:47

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ishte në Korçë ku njoftoi 3 masat që do të marrë që ditën e parë kur të vijë në pushtet. Sipas Bashës, hapi i parë që do të ndërmarrë do të jetë heqja e inspektorëve të terrenit, të cilët sipas tij terrorizojnë bizneset. “Së pari do të çlirojmë biznesin nga ankthi, nga klima e tmerrshme e biznesit për shkak të terrorit qeveritar dhe administratës duke futur në karantinë inspektoriatet. Një vit karantinë për inspektoriatet, Në mënyrë që këta njerëz mos përballen me inspektorët që vijnë për xhepat e tyre dhe të pushtetarëve. Së dyti do të vendosim një sistem taksash konkurrues për rajonin. Për biznesin e vogël do të ketë një taksë, 0.5% e xhiros vjetore. Çdo taksë tjetër do të zhduket.

PD: Reforma territoriale ka dështuar/ Ekspertët e PD: Shërbeu vetëm për punësimin e militantëve
11/08 15:44
Top News – Meta me mjekët italianë/ ‘Eksperienca juaj, ndihmë e madhe’
11/08 15:01
Top News – PD akuza qeverisë/ Reforma territoriale e dështuar
11/08 14:44
Basha takon të dëmtuarit e tërmetit/ Kreu i PD-së viziton fshatrat e zonës së Manzës
10/08 15:33
Top News – Shehu-qeveria dështoi/ ‘Duhen masa të reja anticovid’
10/08 14:07
Debate për pronat e Shkëlzenit/ Reagime nga familjarët e viktimave të Gërdecit dhe politika
06/08 15:19
Ndryshimet Kushtetuese pa konsensus/ Ende në tavolinën e presidentit
06/08 13:04
Vlerësimi i kandidatëve/ Mustafaj: Do zgjedhim më të mirët
04/08 13:06
Mblidhen vlerësuesit e kandidatëve/ Komisioni i ri merr propozimet nga baza
04/08 12:54
Vlerësimi i kandidatëve/ PD krijon komisionin me 5 anëtarë
03/08 16:19
Top News – Vlerësimi i kandidatëve/ PD publikon emrat e komisionit
03/08 14:37
Vlerësimi i kandidatëve/ PD krijon komisionin me 5 anëtarë
03/08 13:09
Top News – Tabaku akuza qeverisë/ Raporti kritik për ekonominë
01/08 15:03
Reforma zgjedhore/ Pritet reagimi i PD pas ftesës së kryeministrit Rama
01/08 12:51
Kurban Bajrami zbut politikën/ Meta mesazhe bashkëpunimi, opozita e merr pushim
31/07 15:25
Parku fotovoltaik i Karavastasë/ Rama: Ftoj kompaninë franceze të tregojë se si…
31/07 15:13
Top News – Kurban Bajrami/ Politika urime për festën e shenjtë
31/07 14:49
Top News – Parku Fotovoltaik/ Rama-investimi fillon në shtator
31/07 14:42
Ndryshimi i kushtetutës/ Pritet sot reagimi i opozitës jashtëparlamentare
31/07 13:00
Kushtetuta ndryshoi me 106 vota/ Hapen listat e kandidatëve për deputetë në zgjedhje
30/07 15:57