Balla flet nga Elbasani: Në mandatin e ri do të vijojmë investimet në infrastrukturën arsimore
07/03/2021 17:51

Drejtuesi Politik i PS për Qarkun e Elbasanit, Taulant Balla shprehu mirënjohjen e tij për mësuesit për festën e 7 marsit duke thënë se meritojnë vlerësim të pacmueshëm. “Gjithçka që unë do të thoja pas jush nuk mund të shkonte asgjë mbi vlerësimin e paçmueshëm që meritojnë mësuesit në çdo cep të Shqipërisë, por profesioni i mësuesit në mbarë globin. Një libër, një laps, një mësues dhe një fëmijë mund të ndryshojnë botën dhe mirënjohja jonë për ju është gjithçka ju keni bërë për të ndryshuar Shqipërinë vit pas viti”, tha Balla. Ndër të tjera, theksoi se nëse merr mandatin e tretë, qeveria Rama do të vijojë investimet në infrastrukturën arsimore. “Mirënjohje dhe respekt mësuesve të Qarkut Elbasan. #NormaljaElbasanit Përtej kësaj dere nisi misioni fisnik i mësimdhënies në gjuhen shqipe Për herë të parë që nga viti 2013, Qeveria Rama ka implementuar sistemin e vlerësimit dhe meritës ne arsim, duke çrrënjosur njeherë e mirë militantizmin e emërimeve të mësuesve dhe duke kthyer vëmendjen drejt Arsimit profesional Në mandatin e ri do të vijojmë investimet në infrastrukturën arsimore, një ndër investimet më të rëndësishme në të ardhmen e një kombi”, shkroi Balla në Facebook.

Top Channel/ Basha në njësinë 4 në Tiranë: Padurimin për ndryshim e ndjej kudo
15/04 22:48
Top News – Vjosa Osmani dhe Albin Kurti/ Emërojnë shefin e agjencisë së zbulimit në Kosovë
15/04 22:23
Top News – ‘Jam dakord me ambasadoren Yuri Kim’/ Rama: Shitja dhe blerja e votës është mëkat!
15/04 22:15
Top Channel/ Basha në njësinë 9: Ndryshimi vjen duke larguar Edi Ramën
15/04 22:08
Top Channel/ Balla: PS ka bërë 230 mijë legalizime në Elbasan
15/04 21:55
Top News – Shitja dhe blerja e votës/ Apeli i komisionerit shtetëror të zgjedhjeve
15/04 21:20
Top News – Ballkan, shkarravitje kufijsh! 3 pikat e bashkimit mes Shqipërisë e Kosovës
15/04 20:31
Top News – Udhëtimet jashtë shtetit/ Disa shtete, rregulla të reja për shqiptarët
15/04 20:26
Top News – Bashkimi mes Kosovës e Shqipërisë! Del dokumenti, e publikojnë mediat sllovene
15/04 20:25
Top Channel/Në provim nxënësit e klasave të pesta/ 30 mijë fëmijë do të testohen të gjithë më 21 maj
15/04 20:14
Top Channel/ Covid pengon votat për tre deputetë/ 10 ditë para zgjedhjeve, 27 mijë të infektuar
15/04 20:04
Top Channel/ “Spitalla lagje model” Kryebashkiakja: Projektet tona do transformojnë qytetin
15/04 19:52
Top Channel/ SPAK, hetim listës së votuesve të PS, mbledhja e të dhënave të 910 mijë personave
15/04 19:48
Top Channel/ 123 mijë USD fushata në Facebook, shpenzimet e mëdha të PS e PD
15/04 19:45
Top Channel/ Kim: S’mbështesim parti, paralajmërojmë këdo që mohon të drejtën e votës duke e blerë
15/04 19:43
Top Channel/ Basha në njësinë 11 në Tiranë: Brenda 2 viteve mbyllim procesin e legalizimit
15/04 19:20
Top News – Bie forca e virusit, pak infektime/ Rënie e ndjeshme e shifrave, vetëm 4 viktima
15/04 19:19
Top Channel/ Rama e Manastirliu në maternitetin e ri të Lezhës: Me standarte europiane
15/04 19:17
Top Channel/ “Rrapush Xhaferri i veshur si dhëndër”, Rama nga Lezha: Luli kukull që kurdiset
15/04 19:10
Top Channel/ Basha në Kombinat: Entuziazmi juaj, garanci për ndryshimin. Votoni numrin 9!
15/04 19:06