Atentat me 6 plumba taksitit, Dyshohet se sulmi është pjesë e serisë së hakmarrjeve në Rrëshen
16/12/2020 15:10

Anton Keli sapo ka parkuar makinën është nisur në drejtim të banesës së tij. Pikërisht në ketë vend autoret i kishin zënë pritë dhe kanë qëlluar në drejtim të tij 6 herë me pistoletë ndërkohë që 6 plumba e kanë kapur në trup. Anton Keli është drejtuar për të kërkuar ndihmë në marketin e lagjes ku ka treguar se e kanë plagosur, menjëherë është njoftuar ambulanca dhe është dërguar në spital por që nuk ia doli të mbijetonte. Vrasja që ndodhi mbrëmë në Rrëshen nuk ka akoma një autor edhe pse policia ka shoqëruar dhe marrë në pyetje një numër mjaft të lartë të personave që mund të kishin dijeni. Anton Keli i cili punonte si taksist, është nip në fisin Gjini kujtojmë këtu se Armando Gjinit iu bë atentat pranë katedrales së Rrëshenit 1 vit më parë dhe Preng Gjinit që iu vendos eksploziv në automjet. Në fakt policia po heton për ketë vrasje në disa pista pra jo vetëm për konfliktet që kanë fisi Gjini dhe fisi Reci me njëri tjetrin por edhe për ndonjë shkak apo problem që mund të kishte pasur viktima i cili nga banorët e lagjes në të cilën jetonte konsiderohet si tip i qetë dhe jo problematik. Për vrasjen ka reaguar edhe dioqeza. “MJAFT MË ME VRASJE! Qyteti jonë, Rrësheni, u përgjak sërish. Prapë një vrasje tjetër pa autor apo me autor në drejtim të paditur. Për fat të keq, na janë bërë të shumta drejtimet e paditura, në një sistem drejtësie ende larg atij të një vendi normal europian”, shkruhet në mesazh.

Top News- 40-vjeçari humb jetën në Vlorë/ Rrufeja shkrumbon katin e dytë të banesës në Berat
16/08 22:11
Top Channel/ Rrufeja djeg banesën në fshatin Drenovicë të Dimalit, ka vetëm dëme materiale
16/08 20:11
Top Channel/ Dy viktima në Vaun e Dejës dhe Vlorë! Minoreni goditet nga rryma elektrike
16/08 20:04
Top Channel/ Celulari dëmi i dukshëm! Ortopedë e fiziciste te shqetësuar: Dëmton muskujt dhe qafën
16/08 19:54
Top Channel/ Në kërkim të tregut! Dy bujq, dy histori të ndryshme. Pse tregu vendos suksesin
16/08 19:48
Top Channel/ Me Instagram brenda në qeli! Nën hetim vëllezërit Cala, kishin numra dhe celulare
16/08 19:39
Top Channel/Gjyqtarja e arrestuar për korrupsion,Gjykata e lë sërish me masën e arrestit
16/08 19:37
Top News – Mbetet në qeli gjyqtarja e Elbasanit/GJKKO lë në fuqi masën e sigurisë ‘arrest me burg’
16/08 19:11
Top News – Të rinjtë grabitën banesën e kushërirës/ Dinamika e ngjarjes në Dibër, autorët në pranga
16/08 19:10
Top News – Anije ruse do kalojnë pranë Shqipërisë/Moska provokon sërish NATO dhe SHBA në Mesdhe
16/08 19:03
Top Channel/ I gjithë vendi i mbuluar me gjak, pamje nga vendi ku humbi jetën 40-vjeçari në Vlorë
16/08 18:28
Top News – Pak testime, por edhe pak infektime…!/Bie agresiviteti i COVID-19, problem vjeshta
16/08 16:58
Top Channel/ Grumbulluesit ulin çmimet, fermerët e Fierit të pakënaqur, frutat nuk po shiten
16/08 15:34
Top News – Shqipëria braktis të moshuarit/Barometri i ballkanit, kush përjashtohet nga shoqëria
16/08 15:31
Top News – Pa kaluar as 24 orë nga aksidenti/Humb jetën një nga të plagosurit, arrestohet shoferja
16/08 15:29
Top Channel/Gjyqtarja e arrestuar për korrupsion, gjykata lë sërish masën e ndalimit arrest shtëpie
16/08 15:25
Top Channel/ Kujdes, Tibo piraton, Digitalb i vetmi distributor televiziv i Top Channel dhe TV Klan
16/08 15:10
Top Channel/ Humb jetën pas aksidentit, i moshuari u godit nga një mjet ndërsa ndodhej në trotuar
16/08 15:07
Top Channel/ Arrestohen pensionistët italianë,po shisnin flori të rremë në Elbasan për 200 mijë euro
16/08 15:05
Top News – Atentati i Milotit, hetimet nga SPAK/Në ‘sitë’ grupet kriminale në rivalitet mes tyre
16/08 14:48