Artizanet e Bulqizës/ Gratë që braktisën profesionin për të vazhduar traditën e gjysheve
05/09/2020 12:40

Prej vitesh Nexhmije Lala dhe Selvije Koçi punojnë veshjet karakteristike te treves se Bulqizes. që të dyja kanë braktisur profesionet e veterineres dhe edukatore dhe kanë ngritur një biznes që con përpara traditën

Top News – OFL, tre kërkesa të tjera/ Kërkohen sqarime për pasurinë
20/10 16:17
Policia nxjerr bilancin për gjobat e vendosura për maskat : 552 të tilla vetëm në orët e mbrëmjes
20/10 16:02
Top News – Rama-Çështja e detit / Zgjidhja në instancat ndërkombëtare
20/10 15:58
Top News – Presidenti Meta me mesazh të koduar/ ‘Jam për pesha të rënda’
20/10 15:54
BKH në kërkim të parave/ Akses në të dhënat e tatimeve, së shpejti edhe në llogaritë bankare
20/10 15:39
Rinisin shembjet në Astir/ 20 ndërtesa deri në katër kate do shkatërrohen për projektin e Unazës
20/10 15:28
Elbasan/ Gjimnazistë me Covid-19 te “Dhaskal Todri”, merren masa për mbylljen e klasës
20/10 15:22
Top News – Vrasës me Alibi, targa të vjedhura/ Krimet e pazbardhura
20/10 15:11
Top News – SPAK dhe KLSH firmosin marrëveshje/ Hetimi i korrupsionit
20/10 15:08
Top News – A rrezikojmë karantinën!/ Skenarët pas shifrave të Covid 19
20/10 14:49
Top News – Rama publikon videon/ Sharra, si ka qenë dhe si është!
20/10 14:49
Top News – Tubimi para ministrisë/ Procedohen penalisht 18 persona
20/10 14:41
Top News – Tiranë, ‘bibliotech 4’/ Transformohen bibliotekat publike
20/10 14:37
Detit/ Rama thotë publikisht zgjidhjen: Do ta trajtojmë në instancat ndërkombëtare
20/10 14:19
Top News – Hetimi i korrupsionit/ SPAK dhe KLSH firmosin marrëveshje
20/10 13:59
Protestë për pronat/ Maliq, banorët e Kakaçit: Na kanë zaptuar tokat
20/10 12:58
Rifillojnë shembjet për unazën/ Tiranë, prishen disa ndërtesa në zonën e Astirit
20/10 12:55
17 gjimnazistë me Covid/ Elbasan, mbyllet klasa në “Dhaskal Todri”
20/10 12:53
Dendias sot në tiranë/ Ministri i jashtëm grek takime me Metën, Ramën dhe Cakaj. Pritet me protesta
20/10 12:52
Top News – Vrasësi i biznesmenit/ ‘Arrest me burg’ për Kliti Lekën
20/10 12:23