Ardian Çapja, gjyq në spital/ Prokurorët dhe gjykatësit zhvendosen te kardiologjia
01/04/2021 15:05

Edhe gjyqtarja e Elbasanit Pajtime Fetahu dhe dy prokurorët e çështjes që kanë nën hetim Ardian Çapjan i ngjitën shkallet e spitalit nën shoqërinë e agjentëve të policisë që i kanë marrë në ruajtje. Teksa ai kishte dale nga salla e operacionit, prokurorët rideklaruan implikimin e elbasanasit të përfolur në një krim të dyfishtë të kryer nëntë vite më parë. Mbasi Çapja u arrestua sipas një urdhri ndalimi të akuzës, gjykata e pranoi kërkesën për ta dërguar atë në paraburgim nën masën arrest me burg. Dhoma ku mbahet Çapja , u kthye në një mini sallë gjykate ku palët dëgjuan qëndrimin e prokurorisë që e akuzon 53 vjeçarin se porositi vrasjen e Gentjan dhe Nezir Beqirit. Në hyrje të spitalit , prania e medias ishte e shtuar dhe gjithashtu edhe e forcave të ndërhyrjes së shpejtë. Ervis Bardhi , i kthye në një dëshmitar drejtësie insiston se Çapjat e paguan së bashku me Olsi Lekën për të kryer ekzekutimin, teksa Gentjan Beqiri mbahej nën arrest shtëpiak për dyshimet se kishte vrarë Sokol Çapjan. Por mbas kësaj dëshmie , gjykata e Elbasanit në dhjetor i la 4 muaj kohë prokurorisë që të plotësonte veprimet hetimore mes tyre edhe ballafaqimin dhe ripyetjen e një vargu personash , ku nuk mungonin dhe të afërmit e dy viktimave, në mënyrë që të provohet se ky ekzekutim ishte kërkuar nga Ardian Çapja.

Top News – Verifikohen materialet zgjedhore/ Në 4 Kuti të QV të Beratit, konstatohen probleme
17/05 23:02
Top News – SPAK pritet të rinisë hetimin/ Të dhëna të reja për vrasjen e Artan Santos
17/05 23:01
Top Channel/ 400 kg kokainë në Kosovë, përfaqësuesi i autoriteteve italiane: Me rëndësi ka qenë…
17/05 22:34
Top News – Sekuestrimi i 400 kg kokainë/ Autoritetet e Kosovës dhe kreu i SPAK deklaratë
17/05 22:31
Top News – 400 kg e kokainës së sekuestruar në Kosovë/ Mbërritën në Lipjan me një kamion nga Durrësi
17/05 21:27
Top Channel/ 400 kg kokainë/Prokuroria e Kosovës: Droga, me vlerë 20 mln euro, u arrestuan 7 persona
17/05 21:23
Top Channel/Kapja e 400 kg kokainë në kamion, kryeprokurori Kraja mesazh grupeve kriminale
17/05 21:22
Top News – Covid 19 vijon të marrë jetë/ 3 viktima dhe 17 raste të reja në 24 orë
17/05 20:06
Top Channel/ Big Brother Vip vjen në Top Channel/ Së shpejti nisin audicionet për banorët e shtëpisë
17/05 20:00
Top Channel/”Shqiptarët janë homofobikë”/ Studimi: Anëtarët e komunitetit LGBTI janë të diskriminuar
17/05 19:57
Top Channel/ Covid shpejton plakjen/ Të sëmurët pas shërimit shfaqin probleme serioze në lëkurë
17/05 19:53
Top Channel/ Zgjedhjet e reja në PD/ Mblidhet komisioni që do organizojë procesin e 13 qershorit
17/05 19:53
Top Channel/ Rinis hetimi për Artan Santon, Prokuroria e kalon në SPAK: Dyshohet se u eliminua nga…
17/05 19:47
Top Channel/Kapen 400kg kokainë në Kosovë/Droga mes bananeve zbarkoi në Durrës,u ndoq deri në Lipjan
17/05 19:42
Top Channel/ Hetimi për Metën/ Mblidhen videot e incidentit te FRD dhe deklaratat e Presidentit
17/05 19:40
Top Channel/ Hapen kutitë e Beratit/ Gjenden disa parregullsi në disa prej atyre që u hapën
17/05 19:39
Top Channel/ Kërcënon policinë me armë, plagoset/ Gjendet parcela me hashash në Fier
17/05 19:38
Top News – Provat që rrëzojnë Ilir Metën! Kuvendi, komisioni hetimor të dhëna nga AMA
17/05 18:22
Top News – Teatri, tregues nëse ka ‘drejtësi të re’/ Açka- Amt, shembull i rezistencës demokratike
17/05 18:12
Top News – Jemi pro hapjes së kutive/ Salianji: jam i bindur se nuk do ndryshojë rezultati
17/05 18:12